Dünya çocukları U12 İzmir Cup’da bir araya geliyor

Futbol, Genel, Haberler Nis 03, 2023 Yorum Yok
Türkiye Futbol Federasyonu, 100’üncü Yıl aktiflikleri kapsamında anne paydaş olarak yer aldığı U12 İzmir Cup turnuvasına Aka bir Ehemmiyet ve takviye veriyor.

Turnuvanın 7 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek açılış merasimine konuk olacak TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Türk futbolunda genç oyuncu gelişimini memleketler arası standartlarda, sağlıklı ve sürdürülebilir bir formda oluşturmak hedefiyle ‘Futbol Akademileri’ projesini hayata geçirdiklerini Anlatım etti. Dünyada genç futbolcu gelişiminin U6-U9 ıslak kümesinde başladığının ve bu ıslak kümesinin kritik ehemmiyete sahip olduğunun altını çizen Büyükekşi, futbol akademileri projesiyle U6’dan başlayarak U19’a kadar genç futbolcuların gelişimine ve onları yetiştirecek antrenörlerin eğitimine her türlü dayanağı sağlayacaklarını söyledi. Hem Türkiye’den hem de dünyanın dört bir yanından bu manalı turnuvaya katılacak bütün çocuklara muvaffakiyetler dileyen Büyükekşi, yurtdışından istikbal bütün grupları Türk misafirperverliğiyle İzmir’de ağırlamaktan Aka bir Sevinç duyacaklarını Anlatım etti.

Dünya genelinden 72 ekibin katılacağı, 2011 yılı ve sonrası doğumlu genç yeteneklerin bir ortaya gelerek etkileşimde bulunacakları U12 İzmir Cup’ta heyecan Yine dorukta olacak. Ülkemizden Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor üzere Üstün Lig kulüplerinin U12 ekiplerinin yanı Dizi 1’inci Lig, alt ligler ve amatör kulüplerle Birlikte 28 grubun katılacağı turnuva 7-8-9 Nisan tarihlerinde oynanacak. Dünyanın farklı liglerinden Chelsea, Porto, Athletic Bilbao, Bayern Münih, Paris Saint-German ve Juventus üzere dev ekiplerin altyapılarının da bir ortaya geleceği turnuva İzmir’in Selçuk ilçesinde yer Meydan Altınordu İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

GRUP VE ELEME KADEMELERİNDEN GEÇEN GRUPLAR FİNALE ÇIKACAK

Küme ve eleme basamaklarından oluşacak turnuvada 8’er kadrodan 9 Küme oluşturuldu. Kümesini birinci 4 sırada tamamlayan ekipler nihayet 32 cinsine çıkacak ve eleme tarzı oynanacak maçlarla kupayı almaya çalışacak. Turnuvanın maksadı kazanmaktan çok gençlerin, antrenörlerin ve teknik takımların birbirini tanıması ve etkileşimi. Final ve üçüncülük maçı dışında Tüm maçlar 20 dakika olarak Biricik periyot oynanacak. Final ve üçüncülük maçının ise 15’er dakikadan iki devir oynanacak. 9 Nisan tarihinde final maçından sonra 16:30’da kupa ve madalya merasimi yapılacak.

İYİ BİREY, UYGUN VATANDAŞ, DÜZGÜN FUTBOLCU

Turnuvanın logosunda Altınordu’nun sloganı olan “İyi birey, âlâ vatandaş, âlâ futbolcu” sloganını kullandı. 2013 yılından bu yana düzenlenen memleketler arası bu turnuva, “Dünya Çocukları”nın memnunluğu için düzenlenmekte olup, çocukların gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir