onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. En başarılı yeni transfer Mbaye Diagne

En başarılı yeni transfer Mbaye Diagne

admin admin -
23 0
Spor kulübü yöneticilerinin en Değerli vazifesi transfer yapmaktır. Kadronun muhtaçlığı olan futbolcuları bulup Mümkün olan en Müsait maliyetlere almak ağır bir Uğraş gerektirir. Alışılmış Amel bununla da bitmez; transfer ettiğin oyuncuyu verimli bir biçimde oynatmayı bileceksin. Birbirini takip eden bu halkalar kusursuz işlerse hem kadro başarılı olur hem de yönetici, misyonunu yapmanın memnunluğunu yaşar… Ligde 2022-23’ün yaz periyodunda grup değiştiren oyunculara ödenen bonservisler ile skor katkılarını karşılaştırdığımızda Mbaye Diagne’nin ‘fayda ve maliyet açısından en başarılı transfer’ olduğu sonucu ortaya çıkıyor.

Galatasaray ile kontrat feshi sonrası ‘sıfır bonservis’ ile Karagümrük’e giden Senegalli santrfor 17 lig maçında 10 gol, 3 asistle 13 gole direkt katkı yaptı. ‘Sıfır bonservisle Transfer olduğu grubuna en Çok skor katkısı yapan futbolcular’ listesinde 2. sırayı Yine Senegallli olan Konyaspo’lu Mame Diouf (7 gol, 2 asist) ve Sivasspor’a veda eden Dia Saba (5 gol, 4 asist) alıyor. Uzun ortadan sonra Beşiktaş’a dönen Savaş Tosun ve Giresunsporlu Riad Bajic 5’er gol ve 1’er asistle Yekün 6’şar gole imza attı.

EN KIYMETLİ GOLLER MUHAMMET DEMİR’DEN

Konya’dan Muhammet Demir ile Ümraniye’den Durel Avounou 5’er gol atarken, Ankaragücü’nden Giorgi Beridze 4 gol 1 asist, G.Saray Dries Mertens ve Kasımpaşa’dan Stephane Bahoken de 3’er gol, 2 asistle Yekün 5’er gole direkt katkı sağladı.10 Benlik listede en değerli golleri Muhammet attı. Konyalı oyuncu Çabucak her golde ekibine direkt puan kazandırdı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir