Ertuğrul Sağlam: “Şampiyonluk yarışında Fenerbahçe daha ön planda”

Futbol, Genel, Haberler Kas 01, 2022 Yorum Yok

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından organize edilen söyleşi için memleketi Gümüşhane’ye gelen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Belediye Lideri Ercan Çimen’i ziyaret etti.

Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezinde akademisyen ve öğrencilerle söyleşide bir ortaya gelmeden Evvel Sağlam, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) Özel açıklamalarda bulundu.

Memleketi Gümüşhane’de olmaktan Dolayı Mesut olduğunu Anlatım eden Sağlam, Harika Lig’deki şampiyonluk yarışıyla ilgili olarak, “Sezonun geçen kısmına baktığımız Vakit gruplar inişli çıkışlı grafikler ortaya koyuyorlar. Öne çıkan kadrolara baktığımızda Fenerbahçe ve Başakşehir oldu. Konyaspor’un da dönemin başlangıcında bir çıkışı vardı. Onlar da duraklama periyoduna girdiler fakat baktığımız Vakit şuan da Fenerbahçe imaj itibariye öbür kadrolardan biraz daha önde üzere gözükse de geçtiğimiz dönemlere baktığımız vakit, döneme Fazla Üzücü başlayıp daha sonra dönemi şampiyon olarak bitiren birçok grup var. Hasebiyle imaj itibariyle Fenerbahçe biraz daha derli toplu, ne yaptığını bilen ve keyif veren futbol oynuyor. Biraz daha ön planda şu Lahza Fenerbahçe” sözlerini kullandı.

“FENERBAHÇE’NİN AVANTAJI GENİŞ TAKIMININ OLMASI”

Sağlam, Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus’un Tüm oyuncularının formda kalmasını sağladığını söyleyerek, “Fenerbahçe’nin geniş bir takımı var. Jesus şunu yapmak istiyor anladığım kadarıyla; her oyuncu benim için Kıymetli ve her oyuncu her Lahza formayı sırtına geçirebilir. Bu nazar açısı oyuncuların hepsinin formda ve oyunda kalmasını sağlıyor. Bu da ekip için Fazla Aka bir avantaj ve geçtiğimiz haftalar bunun örneklerini de sergiledi. Oyuncular formayı kaptırmamak için canla başla uğraş ediyor. Fenerbahçe’nin avantajı geniş ve kaliteli bir takımının olması” biçiminde konuştu.

“AVRUPA VE TÜRKİYE LİGİNDE MÜCADELEYE ALIŞMALIYIZ”

Türk ekiplerinin hem Avrupa da hem de Türkiye liginde oynamaya alışması gerektiğini vurgulayan Sağlam, ” Türk futbolu artık bu duruma alışmalıdır. ‘Çok yorgunuz’ üzere edebiyatı bir kenara bırakmalıyız. Futbol iktisadı, futbol dalı Fazla ilerliyor. Kadrolar Dönem geçtikçe Önemli çıkarlar elde ediyor. Avrupa futbolundaki itibara, bulunduğu pozisyon ve maç kazandıkça elde ekonomik girdilere bakıldığında Avrupa kupaları da kaçınılmaz. Ekiplerimizin burada olması gerekiyor. Ligde âlâ bir yerde bitirmemizin hedefi Avrupa kupalarına katılmak. Bu başarıyı elde ettikten sonra Avrupa kupası maçları nereden çıktı demek; mizah içeriyor” biçiminde konuştu.

“ŞENOL GÜNEŞ’İN GELMİŞ OLMASI BEŞİKTAŞ İÇİN GÜZEL BİR GÖRÜNTÜ”

Beşiktaş’ta Valerien Ismael ile yolların ayrılmasıyla ilgili de fikirlerini paylaşan Sağlam, şunları söyledi:

“Ben istikrardan yanayım. Yalnızca Ismael özelinde değil, birçok örneğini yaşadık. Yeni bir teknik yöneticiyle muahede sağlanıyor. Güzel bir başlangıç yapıyor. Methiyeler düzülüyor. Uzun müddetli mukaveleler yapalım deniyor. Sonrası da 3-5 maçlık Üzücü gidişat, göklere çıkarılan hocayı istenmeyen adam ilan ediyor. Bu anlayıştan bizim vazgeçmemiz lazım. Ben keşke devam edilseydi diyorum. fakat Şenol Güneş’in de gelmiş olması da Beşiktaş içinde düzgün bir manzara ortaya koyuyor.”

“MİLLİ GRUP İÇİN MUHTAÇLIĞIMIZ OLAN ŞEY TAKVİYE VE İSTİKRAR”

Milli ekibin yeni bir serüvene başladığını kaydeden Sağlam, “Dünya kupasında olmayışımız bizi üzdü. ulusal grup teknik yöneticisi, Beşiktaş’tan arkadaşımız Stefan Kuntz. ulusal kadroda da istikrarı yakalamalıyız. Kuntz’a dayanak olmamız ve gerisinde durmamız lazım. Daha müsamahayla, daha yapan kıymetlendirme ve tenkitler yapılmalıdır. Zira mili grup hepimizin. ulusal ekibin başarısıyla hepimiz gurur duyuyoruz. Muhtaçlığımız olan şey dayanak ve istikrar” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir