onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Farioli: “Pozitif oyun gördüm”

Farioli: “Pozitif oyun gördüm”

admin admin -
36 0
Spor Toto Muhteşem Lig’in 14. haftasındaki konutunda Adana Demirspor ile 0-0 berabere kalan Corenden Alanyaspor’un teknik yöneticisi Francesco Farioli, “Oyuncularım sonunu düşünmeden girişken yapmadılar. Oyunu Denetim etmeyi bildiler.” dedi.

Farioli, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, maçı iki farklı başlıkta incelemek gerektiğini söyledi.

11’e 11’de oynanan kısımda topun denetiminin kendilerinde olduğunu belirten Farioli, şunları kaydetti:

“Maçta konumlar ürettik. Rakip, 10 şahıs kaldıktan sonra oyunun dinamiği farklı noktaya gitti ancak buna Karşın biz oyun disiplininden kopmadık. Bilhassa gerideki uzaklıklar, Fazla doğruydu. Kontrataklara Mani olmaya çalıştık. Zira rakibimizin tehlikeli kontratak oyuncuları vardı. 10 şahıs kaldıktan sonra maç, Fazla farklı bir tarafa gitti lakin bu periyotta de müspet işler yapmaya devam ettik. Geride önleyici markajlar oluşturduk. Topun denetimini elimizde tutuk.”

Rakip 10 şahıs kalınca oyuncularının daha Çok kazanma isteğinin olduğunu anlatan Farioli, “Oyuncularım sonunu düşünmeden girişken yapmadılar. Oyunu Denetim etmeyi bildiler. Bugün sahiden oyuncularımdan Fazla müspet oyun gördüm.” diye konuştu.

Bir gazetecinin ekibin oyun anlayışının oturup oturmadığı ve ligdeki durumlarıyla ilgili sorusu üzerine Farioli, Dünya Kupası ortasının kendileri için düzgün olacağını kaydetti.

Farioli, grubun bu Yıl geç kurulduğunu ve kimi oyuncularla Fazla çalışma fırsatı bulamadığını lisana getirerek, “Şimdi vaktimiz var. Önümüzdeki 45 günde Özellikle bizim oyun anlayışımıza adapte edemediğimiz oyuncuları, net olarak bu oyuna alıştırmaya çalışacağız. Elbette kimi taktiksel değişiklikler, olabilir. ancak oyun fikrimiz tıpkı formda devam edecek.” sözlerini kullandı.

Farioli, ligde oynadıkları 14 maçta beklemedikleri puanlar da kaybettiklerini lakin günün sonunda aşağı üst hak ettikleri yerde olduklarını da vurguladı. Maç maç baktıklarında 3-4 maçta daha Çok puanlar, kazanabilme durumlarının olduğunun altını çizen Farioli, “Dediğim üzere ekibiz Fazla geç kuruldu. Hakikat çalışma için vaktimiz olmadı. Yeni gelen oyuncularımız kadroya, oyuna adapte olamadılar, sakatlıklar yaşadılar. Umarım bu 45 günlük Aralık bizim için âlâ ve yararlı olacak.” biçiminde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir