Faruk Koca: “Hak ettiğimiz bu kupayı alacağız”

Futbol, Genel, Haberler Nis 23, 2023 Yorum Yok
MKE Ankaragücü Kulübü Lideri Faruk Koca, Ziraat Türkiye Kupası’nı tekrar müzelerine götürmek istediklerini söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Trabzonspor’u 3-1 yendikleri maçın akabinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Faruk Koca, şöyle konuştu:

“Ankaragücü’nün hak ettiğini kupayı tekrar müzesine getirmeyi Dilek ediyoruz. Ankaragücü ile ilgili bir kanaat var, ‘kupa beyi’ diye. 23 Yıl sonra yarı finale çıkmak hakikaten topluluk açısından Fazla Değerli bir beklentiydi. Bu beklentiyi gerçekleştiren futbolculara ve hocamıza teşekkür ediyoruz. Topluluğun bu türlü bir mutluluğa gereksinimi vardı. Ligde istediğimiz seviyede değiliz. Biz kadroya güveniyoruz.”

Kupayı daha Evvel 2 Defa kazandıklarını hatırlatan Koca, “Geçen hafta da Başakşehir maçında penaltıyla Birlikte üç net konum kaçırdık. Başakşehir bir durumla galip geldi. Bu futbolun bahtı ancak her şey Talih değil. Biraz yetenekle ve nihayet vuruşla işi tamamlamak gerekiyor. Bugün beni Mesut eden en Değerli şey güzel futbol. İkinci yarıda fevkalade bir oyun ve bitirici vuruşlarla galip geldik. Trabzonspor’u uğraşından dolayı kutlama ediyorum. Bizim buna daha Fazla gereksinimimiz vardı. Topluluğun morale, oyuncuların motivasyona gereksinimi vardı.” sözlerini kullandı.

Ligde hafta sonu İstanbulspor’u yenerek üstlere tırmanmak istediklerini lisana getiren Faruk Koca, dönem sonu birinci 10’da olmayı hedeflediklerini kaydetti.

Faruk Koca, sarı-lacivertli taraftarların takviyesine de teşekkür ederek, “Taraftarı her Vakit kutlama ediyoruz. Ankaragücü’nün Özellikle taraftarı Kıymetli bir aktör. Topluluğumuzun ve taraftarımızın lig sonuna kadar kadroya moral motivasyon vermesi gerekiyor. Tenkide açığız lakin maçtan sonra bu tenkitleri yapmalarını rica ediyorum. 90 dakika oyuncuların moralini bozacak bir hareketin yapılması hakikat değil. Oyuncuların ve teknik heyetin morale, dayanağa muhtaçlığı var. Bunu da taraftarlarımızdan bekliyoruz. İnşallah bundan sonra bugünkü üzere coşkulu taraftarlarımızla Tüm maçlara çıkarız.” biçiminde konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir