onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Faruk Koca: “Süper Lig’de yeterli sayıda hakem yok”

Faruk Koca: “Süper Lig’de yeterli sayıda hakem yok”

admin admin -
40 0
Ankaragücü Lideri Faruk Koca, Trabzonspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Koca kelamlarına maçla ilgili değerlendirmesiyle başlarken, iki grubun da beraberliği hak ettiğini ve denk bir uğraş seyrettiklerini belirtti.

Koca’nın maçın hakemi ve Türk futbolunun geleceğine yönelik açıklamaları ise şöyle:

“SÜPER LİG HAKEMİ SAYISI AZ”

“Beşiktaş maçındaki yanlışlar Fazla tekrarlanmadı doğruyu söylemek lazım. Hakem yanlışları Olağan ki vardı, psikolojij tesir yapıyor oyuncular üzerinde. Verdiği kararlarla ilgili reaksiyon oldu birinci 15 dakikada. Sonra daha uygun yönetti hakem maçı. Hakem hakkında Fazla konuşmak istemiyoruz. Nihayetinde hakemler devam ediyor. Federasyon ve kulüpler hakem havuzunu çoğaltıp daha az kusur yapmalarını sağlamamız lazım. Harika Lig hakemi sayısı Fazla az. O da rehavet getiriyor. Bu maçta sonucu Fazla etkileyecek bir durum olmadı. Birinci dakikalarda bir ele değme durumu vardı tam bakmadım, penaltı diyenler de oldu.

“19 MAYIS STADI FULL DOLACAK”

“Takım yeterli epey taraftarın ilgisi artıyor. Malesef istediğimiz sayıda taraftar maça gelmiyor. 19 Mayıs Stadı’nın üretimini tamamlayıp Fazla coşkulu bir taraftara kavuşacağımıza inanıyorum. Şunu bilsin ki taraftarımız 19 Mayıs Stadı’nda Önemli hazırlık yapmaktayız. 19 Mayıs her maç için full dolacak bir yer”

“45 GÜNLÜK ORTADA TÜM PAYDAŞLAR GÖRÜŞMELİ”

“Yapay zeka uygulaması teoride gerçek bir şey fakat hakem sayısı az. 4-5 hakem ortasından tercihler yapılıyor. HAvuz daha geniş olmalı. Ekip sayısının iki sert olması lazım hakem sayısının… Yapay zeka sonuçta kendisine yükleneni çıkarıyor. Cumhurvbaşkanımız spor ve futbol hastası, spor bakanımız, kulüpler birliği liderimiz, bu bahtı güzel kıymetlendirmemiz lazım. 45 günlük ortada futbolun geleceğini kurtaracak ortada bütün meseleleri masaya yatıracak ortamı oluşturmamız lazım. Meseleleri düzeltemiyoruz, hakemlerden, Yönetim formlarından kaygı yanıyoruz daima. Mali istikametten birebir halde. Erkek nüfusunun yüzde 70’i, bayan nüfusunun yüzde 30’u bu sporla ilgili. eşitlik aleyhine de olsa eşitlik için ne yapılması gerekiyorsa yapmamız lazım.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir