onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Fatih Tekke: “Giresunspor galibiyeti hak etmişti”

Fatih Tekke: “Giresunspor galibiyeti hak etmişti”

admin admin -
10 0
İstanbulspor Teknik Yöneticisi Fatih Tekke, Giresunspor karşısında aldıkları galibiyetin akabinde konuştu.

Fatih Tekke: “Çok gerilimli bir maçtı. Hafta içi de söyledim, bunun olmaması Fazla Çaba sarf ettik. lakin birtakım şeyleri engellemek için talihiniz olmuyor maalesef. Bence düzgün oynamadık. Birinci planım onların beklediğinin dışındaydı biraz, topu onlara bırakmaktı. Golü de o denli bulduk. 1-2 Tane bana nazaran maçı kopartacak fırsatları başlamadan bitirdik. Aka ihtimalle gerilimden oldu. Giresunspor, bana nazaran bu maçta Faaliyet olarak pek yeterliydi. çok net durum yok fakat kenarlarda, birebirlerde bizden daha üstündüler.  dedi.

Genç teknik adam ayrıyeten, “Bu şartlarda, oyuncularımla Bir arada Fazla hoş şeyler başardık. Bugün bir adım öndeyiz, her şey bitmiş değil. Bir galibiyet bizi ligde fiyat diye iddia ediyorum. güç maçlarımız var. Haftaya 3 puan alacağız. Sonrasında Galatasaray, Kasımpaşa, Adana Demirspor ve Ümraniyespor ile bitireceğiz. Hiçbir şey muhakkak olmaz fakat bugün en azından yarıştığımız bir kadroyla puan farkını arttırdık. O bizim için Fazla değerliydi.” kelamlarını kullandı.

BASIN TOPLANTISI

Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadı’nda oynanan gayretin akabinde basın toplantısında soruları yanıtlayan Fatih Tekke, birinci kısımda golü bulduklarını ancak süratli hamlelerden yararlanamadıklarını belirterek, Giresunspor’un Fazla daha tesirli bir oyun ortaya koyduğunun altını çizdi.

Maça tutunmalarını sağlayan ismin penaltı kurtaran kaleci David Jensen olduğunu vurgulayan Tekke, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Penaltı kurtararak bizi maça tutunduran David’e teşekkür etmek lazım. Penaltı gol olsaydı, sonrasında da 10 şahıs kaldığımızı göz önüne alınca, oyunun bizim lehimize bitmeyeceğini düşündüm. Bugün oyuncularımız savunma dışında, maça his olarak Fazla Amade değildi. devir ortasında oyunculara, ikinci yarıda bu halde bekleyerek maçı bitiremeyeceğimizi söyledik. Geniş alanda oynayacağımızı ve ön Meydan baskısı yapacağımızı belirttik. Ben bu riski alacağımı Anlatım ettim. ancak geriye atılan ve hakikat bir Kırmızı kart olan durumla hikaye Öbür bir yere gitti ve maç sonuna kadar savunma yapmak zorunda kaldık. Birçok oyuncumuzun da performansı bu maçta düşük olunca yalnızca savunduk. Oyuna girenler Fazla katkı verdi. Bana nazaran maçın hakkı 1-0 değildi. Oyuncularım ismine Fazla memnunum.”

Güzel oynayıp puan kaybı yaşadıkları maçların da olduğunu anlatan Tekke, “Rakiplerimizden bir adım öne geçtik. Ligde kalmak için bir galibiyet kâfi olur üzere görünüyor ancak rakiplerin durumu da kıymetli. çok kritik bir virajdı. Güzel hazırlanmıştık, her anına çalışmıştık Lakin beklediğimiz bir maç olmadı. Top bizdeyken âlâ oynamadık. Giresunspor’a da muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

“GELDİĞİMDEN BERİ 2. Defa KÖTÜYDÜ”

Maç içinde birçok Defa taraftarları, rakibe reaksiyon göstermemesi konusunda uyardığı hatırlatılan Tekke, Giresunspor’un ligde ezalar yaşadığını ve Değerli bir emek verdiğini lisana getirerek “Saygı birinci önceliğimiz olmalı. Bugün Şayet bir şey söylüyorsanız, yarın karşınıza çıkabilir. Ne kadar hürmet duyarsanız, o kadar hürmet görürsünüz. Bir Amel yapıyoruz, muvaffakiyet ya da başarısızlık. Bugün İstanbulspor’a geldiğimizden bu yana tahminen de 2. Sefer Kötü oynadık. 3 puanı Fazla güzel savundu oyuncular. 3 puan için bu muvaffakiyettir lakin bana nazaran galibiyeti, penaltı gol olsaydı Giresunspor hak etmişti. ancak oyun bu türlü bir şey. Birbirimize 3 puan için Kötü Laf söylemenin manası yok. Beşerler yanılgı yapabilirler, âlâ şeyler yapabilirler. Güzel anılmakta fayda var. Bunların değerli olduğunu da insanlara anlatmak gerek. Bu konuşmanın da içinde Aka ihtimalle, bir evvelki cümlem konuşulacak ve Yeniden yanlış anlayacaklar. Bugün 3 puan Fazla kıymetliydi. David bugün bizi oyuna döndürdü. çok âlâ savunduk, oyuncularımı kutluyorum fakat maçın hakkı Giresunspor’undu. çok düzgün oynayıp kaybettiğimiz maçların telafisi olsun.” diye konuştu.

“GERÇEKÇİ OLMAK ZORUNDAYIZ”

Alınan galibiyetin akabinde ligde kalmak ismine Değerli bir avantaj yakaladıklarını kaydeden Tekke, şunları söyledi:

“Kalan haftalarda 2 maçtan bize 3’er puan gelecek. Galatasaray ile güç bir maçımız var, sonrasında Kasımpaşa’yla Fazla daha güç bir maçımız var. Adana Demirspor ve Ümraniyespor’la bitireceğiz. Oyuncular Derhal derhal her maçta söylenileni yapmaya çalışıyor ve bunda pek başarılı oldular, Fazla değerli şeyler yaptılar. Şu anda memnunuz ancak futbol bu. Her maçta alacağımız puan ve puanlara birebir ehemmiyetle bakıyoruz. Matematiksel olarak garantilersek konuşmak Fazla daha yanlışsız olur. Hayalimiz Mevcut ancak gerçekçi olmak zorundayız. Moralimiz arttı, inşallah ligde kalırız.”

Bugünkü maçta ekibin Biricik golünü atan Eze hakkında da konuşan Tekke, oyuncusunun Fazla kuvvetli ve özellikli bir İsim olduğunu lakin yanındaki futbolcularla Birlikte oynaması durumunda daha değerli bir İsim olacağını kelamlarına ekledi. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir