onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Fatma Şahin: “Beşiktaş ile şampiyonluğa odaklandım”

Fatma Şahin: “Beşiktaş ile şampiyonluğa odaklandım”

admin admin -
11 0
Kadınlar Muhteşem Ligi çeyrek final birinci maçında alanında ALG Spor ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş’ta grubun Kıymetli isimlerinden Fatma Şahin, birçok bahiste Demirören Haber Ajansı’na Özel açıklamalarda bulundu. Yarı finale yükselmek istediklerini lisana getiren Fatma Şahin, “Rakibimize hürmet duyuyoruz. Oynadığımız ligin önderi ve tıpkı vakitte geçen dönemin şampiyonu. Hürmet duyuyoruz lakin biz de Fazla güzel hazırlandık. İnşallah yarı finale çıkmak istiyoruz” diye konuştu.

“ÖNCE KALDIRIMDA FUTBOL OYNAYANLARI İZLİYORDUM”

Futbola başlama kıssasını de anlatan deneyimli ağ bekçisi, “Benden bir ıslak Aka ablam var. Onunla okula gidip, gelirdik. Okuldan geldikten sonra ablam ödevlerini yapmak isterdi ben de Daimi dışarı çıkmak isterdim. Hiperaktif bir çocuktum. Dışarı çıktığım Vakit da etrafımda Fazla Çok kız Dost göremedim. Çocukken inanılmaz güzel bir yerde oturmuyorduk. Daha sonra erkeklerin futbol oynadığını gördüm. önce kaldırımda onları izliyordum, beni ortalarına aldılar, Davet ettiler. Onlarla Bir arada futbol oynamaya başladım, o günden beri de futbolu hiçbir Vakit bırakmadım. 15 yaşındayken, okuldaki bir arkadaşımın vasıtasıyla bir gruba gittim. Futbol mesleğim 2005 yılında lisansı olarak başladı” tabirlerini kullandı.

“KENDİ İDMANLARIMIZDA KALEYE ERKEK BİRİSİNİ GEÇİRİYORDUK”

Futbola oyuncu olarak başladığını lakin bir hazırlık maçında kaleye geçtikten sonra eldivenleri hiç bırakmadığını belirten Fatma Şahin, “Ortaokulda gruba gittiğimde Evvel oyuncu olarak oynuyordum. Bu grup o Vakit lisanslı bir grup değildi. Yalnızca kendi ortamızda maçlar yapıyorduk. Hocamız bize bir hazırlık maçı oynayacağımızı söyledi. “Lisanslı bir kadroyla hazırlık maçı yapacağız, Şayet sizi beğenirlerse lisanslarınızı çıkartacaklar. Sonrasında ulusal kadro talihiniz dahi olabilir. Yalnız bir şeyimiz eksik, maç yapacağız ancak kalecimiz eksik” demişti. Biz kendi idmanlarımızda kaleye erkek birisini geçiriyorduk. Sonrasında boyum uzun olduğu için ben de elimi kaldırdım. O günden sonra da bir daha kaleyi hiç bırakmadım” dedi.

“GAZİANTEP’TE HER HAFTA DEPLASMANDA GİBİYDİM”

Futbolculuğun yanı Dizi İstanbul’da bir okulda öğretmenlik yaptığını da kelamlarına ekleyen Fatma Şahin, şöyle konuştu:

“8 yıldır tıpkı vakitte vücut Eğitimi öğretmenliği de yapıyorum. Bunun birinci 3 yılı Gaziantep’te geçti. Gaziantep’te öğretmenlik yaparken, birinci 2 sene Antalya’da oynadım.  Son yılda ise Konak Belediyespor’da misyon yaptım. Benim için o süreçte her hafta deplasmandı. Bundan Dolayı inanılmaz zorlanıyor ve yoruluyordum. Futbola olan tutkum, bir şeyleri başarma isteğim ve benden sonra istikbal kuşaklara yeterli Örnek olmak ismine bu zorlukların üstesinden geldim. Şu anda çalıştığım Okul ve idman alanım birebir vilayette. Bu Cin sorunları yaşamıyorum ancak daha öncesinde bunun külfetini yaşamıştım.”

“KIZ ÇOCUKLARINI ALTYAPIMIZA YÖNLENDİRİYORUM”

Görev yaptığı okullarda sporla ilgilenen kız çocuklarına elinden geldiğince Yardımcı olduğunu lisana getiren deneyimli kaleci, şu sözleri kullandı:

“Çalıştığım okullarda öğrencilerim ve velilerim Çabucak geliyorlar yanıma. Öğrencilerime kendimi tanıttıktan sonra sonraki gün yanıma internetten fotoğrafımı çıkartmış bir formda yanıma geliyorlar. Bu inanılmaz derecede bana Sevinç veriyor. O hisleri Tanım etmek biraz sıkıntı. çok gururlanıyor ve Mesut oluyorum. Bilhassa futbol oynayan kız çocuklarını gördüğüm vakit, bizim kendi grubumuzun altyapısına yönlendiriyorum. Bu yalnızca futbol değil. Basketbola da gönül vermiş olabilir. Velilerle irtibata geçip, öğrencilerimi yönlendiriyorum. Bu da beni Fazla Mesut ediyor.”

“KADIN FUTBOLUNA ALTTAN KIZ FUTBOLCULAR GELİYOR”

Diğer kulüplerin bayan futbol şubelerinin açılmasıyla dayanağın biraz daha da arttığını lakin bayan futboluna daha Çok takviye verilmesi gerektiğini Anlatım eden Fatma Şahin, “Çok zorluklar çekmiş bir bayan futbolcuyum. Fakat nihayet 3, 4 dönemdir futbol federasyonunun dayanağı ve kulüp liderimiz Ahmet Parıltı Çebi’nin öbür kulüp liderlerine davetiyle, Özellikle Aka kulüpler bayan futbol şubeleri açtı. Bundan Dolayı da yaklaşık 2 dönemdir eskisi üzere karalar bağlamıyor ve umutsuz bakmıyoruz. Şu anda daha Çok takviye veriliyor. Örneğin, A ulusal Bayan Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası, nihayet 3-4 dönemdir farklı vilayetlerde futbol köyleri kampları düzenliyor. Bu sayede de bayan futboluna alttan hoş güzel, minik minik kız futbolcular geliyor. Bu da beni istikbal yıllar için sahiden umutlandırıyor” dedi.

“AVRUPA FUTBOLUYLA ARAMIZDAKİ MAKAS çok AÇIKTI, “

Avrupa’daki bayan futboluyla, Türkiye’deki bayan futbolu ortasında evvelce Fazla Çok ayrım olduğunu lakin bunun yavaş yavaş kapandığını söyleyen Fatma Şahin, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Avrupa ile aramızdaki makas Fazla açıktı. Şu anda yavaş yavaş kapatıyoruz. Lakin bunu daima Bir arada yapmalıyız. TFF, Aka kulüpler, medya daima birlikte taşın altına elimizi koymalıyız. Altyapılardaki kız çocuklarına Ehemmiyet vermeliyiz. Avrupa’da bayan futbolu inanılmaz bir Vaziyet almış halde. Bayan maçlarını yayınlayarak, haberlerini daha Çok yaparak, daima Bir arada el ele istikbal yıllarda Türkiye’deki bayan futbolunu Avrupa düzeyine getirebiliriz. Olağan ki şu anda farklılar var” diye konuştu.

“ŞU ANDA BEŞİKTAŞ İLE ŞAMPİYONLUĞA ODAKLANMIŞ DURUMDAYIM”

Şu anda Beşiktaş ile şampiyonluğa odaklandığını Anlatım eden Fatma Şahin, ulusal kadroda da yine forma giymek istediğini söyledi. Fatma Şahin, “Milli kadroda nihayet takıma iç edilmedim. fakat bu bir daha çağırılmayacağım manasına gelmiyor.  Ligimiz şu anda devam ediyor. Düzgün olanlar takıma iç ediliyor. Ben de yine ulusal gruba gitmek istiyorum. Şu Lahza büsbütün şampiyonluğa odaklanmış durumdayım. Ligi 4’üncü sırada bitirdik ancak bu bizim için Fazla Değerli değil. Artık play-off’lar var. Basketbolda da bu türlü. Olağan dönemde Kötü oynasanız da play-off’larda şampiyon olabiliyorsunuz. Bizim aklımız, fikrimiz şampiyonlukta. Önümüzde futbola doyacağımız, keyif alacağımız maçlarımız var. Maç maç bakıyoruz. Büsbütün şampiyonluğa odaklanmış durumdayım. Lig bittikten sonra da bakacağız. Öğretmenim lakin tahminen Yurt dışı olabilir” halinde konuştu.

“2015’TE BASEL’DEN TEKLİF ALMIŞTIM”

Geçmiş periyotlarda Yurt dışından transfer teklifleri aldığına belirten Fatma Şahin, “Daha Evvel İsviçre’nin Basel kadrosundan Teklif aldım. Lakin o periyotta Türkiye’deki bir grubu tercih etmiştim. Gelecekte ne olur belirli olmaz. Şu anda Beşiktaş ile şampiyonluğa odaklanmış durumdayım. Lig bittikten sonra, hayat neler getirir bilemeyiz” halinde konuştu.

“TARAFTARIMIZ BİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM ETSİN”

Siyah-beyazlı taraftarların kendilerine Fazla dayanak olduğunu Anlatım eden Fatma Şahin, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Taraftarlarımızı Fazla seviyorum. Tüm maçlarımıza gelip, takviye veriyorlar. Hiçbir Vakit unutmadığım bir anı var. Biz Hakkari’deki maça gidememiştik yollarda ötürü. Onlar bizden Evvel gidip, ‘Biz gedik, neredesiniz’ diye Hakkari tabelasının önünde fotoğraf çektirmişler. Bizi her Vakit destekliyorlar biliyorum fakat bu play-off’larda onlara daha Fazla gereksinimimiz var. Onlar bizim itici gücümüz. Bizi destekleme devam etsinler. Kim bilir tahminen de bu sene şampiyon Beşiktaş yazdırırız.”

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir