Fenerbahçe maçı öncesi Olympiacos’ta Papanikolaou endişesi!

Basketbol, Bilgi May 08, 2023 Yorum Yok
Avrupa basketbolunun bir numaralı tertibi Euroleague’de play-off heyecanı bütün süratiyle sürüyor. Dimitris Itoudis idaresinde Fenerbahçe Beko, Olympiacos ile serinin nihayet maçında Final Four’a kalmak için kozlarını paylaşmaya hazırlanırken Yunan takımında yıldız basketbolcunun durumu korku yarattı.

F.BAHÇE BEKO – OLYMPIACOS SERİSİNDE NELER YAŞANDI?

Euroleague’in olağan dönemini 8. sırada bitirerek Play-Off’a kalan Fenerbahçe Beko, birinci sıradaki Olympiacos ile eşleşti. Itoudis’in öğrencileri her ne kadar birinci maçta yeterli bir performans ortaya koyamasa da 2. maçta neden EuroLeague’in heyecan verici kadrolarından biri olduğunu kanıtladı. Pire’de alınan zafer sonrası alan avantajını sarı-lacivertli grup kırmış oldu ve İstanbul’da oynanacak maçlar öncesi seriyi 1-1’e getirdi.

Fenerbahçe taraftarı ile bütünleşmiş bir formda 3. maça çıktı. Bir Uzaklık farkı açmasına Karşın Olympiacos’ta tanıdık bir İsim olan Sloukas nihayet saniye basketi ile temsilcimizi yıktı. 4. maçta alana konsantre olarak çıkan Fenerbahçe nihayet çeyrek performansı ile seriyi 2-2’ye getirdi ve çeşidi Pire’de oynanacak olan nihayet maça taşıdı.

DAHA önce BAŞARAN OLMADI

Fenerbahçe’nin nihayet maçta Final Four’a kalması için daha Evvel başarılamamış bir olayı gerçekleştirmesi gerekiyor. Bugüne kadar 5. maça kalan hiçbir seride deplasman takımı kazanamadı. Fenerbahçe Beko, bunu başarabilirse Final Four’a kalmanın yanı Dizi tarihe de geçmiş olacak.

KAPALI GİŞE

Olympiacos’ta taraftarlar serinin 5. maçına adeta akın etmeye hazırlanıyor. Yunan kulübünden alınan bilgiye nazaran 5. maçın biletleri sadece 9 dakika içerisinde tükendi.

OLYMPIACOS’TA PAPANIKOLAOU ENDİŞESİ

Kritik maç öncesi Olympiacos’ta Kostas Papanikolaou kaygısı bulunuyor. Soğuk algınlığı nedeniyle kadrosunun nihayet idmanında yer alamayan yıldız basketbolcunun 5. maçta oynayıp oynayamayacağı belirsizliğini koruyor.

GEÇEN DÖNEM DÜNYA ÇAPINDA İLGİ GÖRDÜ

Geçtiğimiz dönem Play-Off’ta Monaco ile karşılaşan Olympiacos, tipi 5. maçta geçmişti ve 5 maç dünya çapında İlgi görmüştü. NBA yıldızı Kevin Durant ve Ünlü aktris Emma Stone maçı tribünden takip etmişti.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir