Fenerbahçe: “Türk futboluna yapılmış bir ayıp”

Futbol, Genel, Haberler Mar 02, 2023 Yorum Yok
Fenerbahçe Spor Kulübü, Kayserispor müsabakasına taraftarının alınmama kararının akabinde bir İzah paylaştı.

Sarı-lacivertlilerin paylaşımında, “Bu karar Fenerbahçe’ye değil Türk futboluna yapılmış bir ayıptır” tabirleri kullanıldı.

İşte açıklamanın tam metni;

4 Mart 2023 tarihinde Yukatel Kayserispor ile oynayacağımız müsabaka öncesinde Vilayet Spor Emniyet Konseyi, mesken sahibi kadronun talebine istinaden keyfi bir deplasman yasağı kararı almıştır.

Bu kararla Birlikte yıllardır sistematik bir formda süregelen ve her ne hikmetse mütemadiyen Fenerbahçe üzerinden gerçekleşen Tuhaf olaylar, hukuksuzluklar zincirine yeni bir halka eklenmiştir.

Bu karar;

Makul bir sebebi olmayan
Tek taraflı
Akıl ve mantıktan uzak
Adaletten yoksun
Sportif vicdanları yaralayan
Rekabetin Adalet unsuruna aykırı
Sporun birleştirici ruhuna muhalif ve ötekileştiren

Her hali ve istikametiyle sorgulanması gereken bir karardır.

Yukatel Kayserispor, 28 Şubat 2023 tarihinde saat 18.09’da yaptığı açıklamada kendilerine ulaşan ve Emniyet sorunu teşkil edebilecek bildirilerden bahsederek Vilayet Spor Emniyet Heyeti’ne müracaatta bulunduğunu Anlatım etmiştir.

Bu müracaat sonucunda Vilayet Spor Emniyet Heyeti Biricik taraflı aldığı kararla taraftarlarımıza deplasman yasağı uygulayacağını açıklamıştır.

Yukatel Kayserispor, Fenerbahçe taraftarını potansiyel hatalı muamelesine maruz bıraktığı bu istihbarati bilgileri kimlerden ve nasıl edinmiştir?

Yukatel Kayserispor’un devletimiz istihbarat ünitelerinden Müstakil devinim ettiği Öbür bir Bina mı vardır?

Yukatel Kayserispor’un büsbütün içi boş argümanlara yönelik bir başvurusu sonucunda Vilayet Spor Emniyet Konseyi’nin deplasman yasağı uygulaması “ilgili kuruma ‘aldırılan’ bir karar mıdır?” ve “son günlerde gerilen toplumumuzu bilerek ve isteyerek daha da germek ismine atılmış bir adım mıdır?” sorularını akla getirmektedir.

Bu karar, birlik ve beraberlik içerisinde yaralarımızı sarmak ismine Uğraş sarf ettiğimiz bu günlerde Kuruluş ve toplulukları ayrıştırmaya daha Çok sebebiyet verecektir.

Bu kararın alınmasına giden yolda atılan adımlar yalnızca Kulübümüze değil Türk futbolu ismine yapılmış bir tahribattır.

Yaşanan paradoks şudur ki; taraftarlarımız grubumuzun AEK Larnaca ile oynadığı maçta Güney Kıbrıs Rum Kısmı’nda yerini almış, hem ülkemizi hem ekibimizi temsil etmiş, formamızı ve bayrağımızı dalgalandırmış, hiçbir Problem yaşamadan ülkemize dönmüştür.

Bugün ise Fenerbahçe taraftarı sebepsiz ve kabul edilemez bir halde kendi ülkesinde deplasman yasağına tabi tutulmaya çalışılmaktadır.

Fenerbahçe taraftarına potansiyel hatalı muamelesi yapmak kimsenin haddi ve hakkı değildir.

Yukatel Kayserispor taraftarları Spor Toto Muhteşem Lig’in 5. haftasında konutumuzda oynadığımız müsabakada stadımıza gelmişken bu karar hiçbir halde adalete ve rekabetin Adalet prensibine sığmamaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir Defa daha bu Aka yanlıştan Geri adım atılmasını istiyor, “her şeye rağmen” hukukun üstünlüğüne inanarak bu karar ile ilgili Kayseri Nöbetçi idare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma başvurusu yaptığımızı ve yetkili bütün mercileri misyona çağırdığımızı duyuruyoruz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Fenerbahçe’yi Daimi ötekileştiren, amaç haline getiren şuursuz kararlarınızdan ve hamlelerinizden vazgeçin!

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir