Fenerbahçe’de liste başı Livakovic!

Futbol, Genel, Haberler May 17, 2023 Yorum Yok
Kaleci mevkiinde nihayet periyotta tenkitler Meydan Fenerbahçe işini bu Defa bahta bırakmayacak.

Sarı-lacivertliler şimdiden kaleci transferi için mesai harcıyor. Hırvatistan’ın Dinamo Zagreb ekibinde forma giyen Dominik Livakovic için çalışmalar erken başlatıldı. Kaliteye yatırım yapmak isteyen Fenerbahçe idaresi, 28 yaşındaki eldiven için harekete geçti.

LİSTENİN BİRİNCİ SIRASINDA

Kalede Altay mamur ve İrfan Can Eğribayat olmasına rağmen hem Deneme hem de kalite manasında Avrupa’nın Değerli kalecilerinden birini getirmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda Dinamo Zagreb ile kontratı Haziran 2024’te bitecek olan Livakovic listenin birinci sırasında bulunuyor.

Bu dönem kimi maçlarda yanlışlı goller yiyen ve formsuz olan Altay Bayındır, kalede vazife almaya devam etmişti. İrfan Can ise lakin Altay sakatlanınca eldivenleri alabilmişti.

TRANSFERDE ‘KALİTE’ GÖZETİLECEK

Yeni dönemde bu durumun farklı olması bekleniyor. Rekabetin artması ve kalede kalitenin yükseltilmesi bu açıdan Ehemmiyet kazanıyor. Sarı-lacivertlilerde kaledeki kalite yatırımının benzerinin diğer mevkiilerde de olması bekleniyor.

Yapılacak transferlerde artık kalitenin gözetileceği ve ekibin kalitesinin yüksek düzeye çıkarılmasının amaçlanacağı vurgulanıyor. Bu sayede ekipteki forma rekabeti de yükseğe çekilmiş olacak. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir