Fenerbahçe’de YDK toplantısı hareketli geçti!

Futbol, Genel, Haberler Şub 04, 2023 Yorum Yok
Fenerbahçe’de şubat ayı olağan Yüksek Divan Konseyi toplantısı düzenlendi.

İşte Yüksek Divan Şurası’nda çarpıcı kelamlar;

Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Lideri Uğur Dündar: “Dün kız kardeşimizi kaybettik. Dayanak bildirileri atan herkese teşekkür ederim. Yaramıza tuz bastık ve bugün buraya geldik.”

Uğur Dündar: “Öbür yandan Perşembe akşamı Fenerbahçe’nin bir operasyona tutularak 3 puanının katledilmesi, her Fenerbahçeli üzere benim yüreğimde de Başkaldırı hisleri oluşturdu.”

Uğur Dündar: “Bunun nedeni bana nazaran Fazla açık; 3 Temmuz’da, Fenerbahçe hangi nedenle kumpasa amaç olduysa, bu Yıl da Çeşitli teşebbüslerle puanlarımız gasp edilmeye başlandı. Zira Fenerbahçeli yürekten inanır ki; Fenerbahçe dendiğinde akla, cumhuriyet ve Atatürk gelir.”

Uğur Dündar: “Ya bir ve Tüm olacağız ya da amaç tahtasının ortasında durup taarruzlara uğrayacağız. Fenerbahçe, 3 Temmuz’da nasıl bir ortada durduysa, bugün de tıpkı kararlılığı göstermelidir.”

Uğur Dündar: “Bugün Liderimiz Ali Koç, tarihi bir konuşma yapacak. Uygulanan haksızlıkları hiç kimsenin itiraz edemeyeceği halde görsellerle anlatacak.”

Uğur Dündar: “Fenerbahçe’ye karşı her türlü teşebbüse Karşın hiçbir Sıkıntı cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını engelleyemeyecek.”

Uğur Dündar: “Tribünlerde Biricik ses olalım. Tribünlere yalnızca seyirci olarak giden taraftarlarımız varsa onlara sarı-lacivertli renkleri temsil ettiklerini buradan hatırlatırım.”

BURAK KIZILHAN

Burak Kızılhan: “Bugün Fenerbahçe’nin, Türk futbolu, Türk sporu bedelleri ismine konuşma günü değil. Bugün Fenerbahçe’nin yarıştan koparılmak için nelere maruz kaldığını görme ve bunun için sizlerle konuşma ve fikirlerinizi alma günü.”

Burak Kızılhan: “Perşembe akşamı, daha Evvel onlarca örneğini yaşadığımız üzere, Fenerbahçe’ye her ocak-şubat ayında yapıldığı üzere taammüden, bilerek yarıştan koparılması ismine atılan adımların bir benzerinin hayata geçirildiğini en net biçimde görmüş olduk.”

Burak Kızılhan: “Perşembe akşamı yaşananlar, Fenerbahçe’nin varlığına ve Türk sporu için verdiği emeklere hamle niteliğindeydi. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, Özellikle nihayet 11-12 sene yaşadıklarımıza Karşın hiçbir Vakit rekabetten, yatırım yapmaktan, Türk sporuna katma değer sağlamak için çabalamaktan vazgeçmedik”

Hulusi Belgü: “Sayın Aziz Yıldırım ile Yönetim heyetinde çalıştık, daha sonra karşısına reis adayı olarak çıktım. Beni bu şiddetli devirde birinci arayanlardan biri oldu. Liderimiz Ali Koç’a karşı 9 ay Evvel burada söylediklerimi hatırlarsınız. Ona Karşın Tüm Yönetim şurası bana takviye oldu. Fenerbahçe, tahayyül ettiğinizden Fazla daha Aka bir topluluk ve aile.”

Hulusi Belgü: “Fenerbahçe yalnızca spor demek değil. Fenerbahçe, Atatürk demek. Adana Demirspor maçından sonra Fazla nahoş olaylar yaşandı. Ben Galatasaray’ın daima 1986’dan sonra kurulduğunu söylerim. Bugüne kadar hiç gıpta ile bakmadım lakin Galatasaray’ın kökleri o yıllarda atıldı. O yüzden 1959 öncesini saymak istemiyorlar. Ondan Evvel Galatasaray Yalın bir İdadi kulübüydü.”

Hulusi Belgü: “Fenerbahçeliler her Vakit Fenerbahçe prensiplerini yaymak için uğraşırlar. Şampiyonluk bizim için Gaye değil, araçtır. Bugün dönüp baktığımız Vakit rakipler kendi çıkarları için devleti de kullanabiliyorlar. Cemaatleri onları kullanıyor, cemaatler onları kullanmıyor.”

Hulusi Belgü: “Tüm topluluğun, eski liderlerin, Yönetim heyetimizin ardında yer alması gerekiyor. Ben Hulusi Belgü olarak idaremize sonuna kadar dayanak olacağımı söylemek isterim.”

Hüdaverdi Aksen: “Perşembe akşamı bir Sefer daha, bu Kez gözümüze sokarcasına Fenerbahçe katliama uğraşmıştır. Bu operasyonu düzenleyen şahıslar, futbol topluluğunun içindeki bilinmez elin tetikçileridir. Fenerbahçe ne Vakit şampiyonluğa oynasa ortaya çıkan tetikçilerini kullandıkları durumlar yaşadık.”

Hüdaverdi Aksen: “Ofsaytımsı sözünü literatüre katanlar, artık de ‘elimsi’ ve ‘penaltımsı’ sözlerini ortaya çıkarmışlardır. Bu tetikçiler, akınlarının altında kalacaklar. Fenerbahçe ile kimse başa çıkamaz!”

Hüdaverdi Aksen: “Hakem yanılgısı diye geçiştirilmeye çalışılan bu durum nedense daima bizim aleyhimize, malum ekip ve başkalarının çıkarına yapılmaktadır.”

Yavuz Kayral: “Türkiye futbol ligleri, çadır tiyatrosudur. Bizi bu tiyatroda figüran pozisyonuna düşürmeye çalışıyorlar. Sayın lidere teklifim; kadrosu ligden çekelim ve bu tiyatroda yer almayalım.”

Yavuz Kayral: “Türkiye’nin Tüm kurumları ele geçirilmiştir. Biricik ele geçirelemeyen yer Fenerbahçe Spor Kulübü’dür.”

Uğur Dündar: “2 Şubat 2023 tarihini, Fenerbahçemiz’in ulu geçmişine bir not olarak geçelim. Adana’da Aka bir operasyon yapıldı ve kadromuzun hakkı olan puanlar çalındı. Liderimiz konuştuktan sonra 2 Şubat’ı milat kabul edelim ve bundan sonra hiçbir şey eskisi üzere olmasın.”

Uğur Dündar: “Yönetim kendi içinde bir oylama yapmış ve devam kararı çıkmış. Madem idaremizin bu istikamette karar aldı. Bizler de liderimiz ve idaresinin ardında birleşeceğiz. En Aka Fenerbahçe dedirteceğiz, hodri meydan! Bundan sonra yapsınlar da görelim!”

ALİ KOÇ

Ali Koç: “Sayın Dursun Özbek’e teşekkür ediyorum. Oğlumla ilgili sağ olsun aradı, ilgilendi. Gazetede yazdığı üzere, merak edilecek bir şey yok, yalnızca bileği kırıldı. Cuma akşamı da maçtaydı”

Ali Koç: “Bizim bir Tane yüzümüz var. Biz içi-dışı tıpkı olan bir kulübüz. Şampiyonluk adayları ortasında en Fazla Kırmızı gören ekibiz. Ne Yönetim ne hoca kimse sesini çıkarmadı. Hasebiyle o denli ‘bağırıyorsunuz, çağırıyorsunuz’ üzere bir durum yok. Bunu Özellikle medyadaki bir ekip lehine çalışan arkadaşlara söylüyorum.”

Ali Koç: “Şu Lahza bir dönüm noktasındayız. Bir maç üzerinden kıymetlendirme yapmayacağız. Adana Demirspor maçı bardağı taşıran nihayet damla oldu.”

Ali Koç: “Bize yapılan operasyonlar daima şubat ayında yapılıyor. Hakem ve VAR’ın kritik konumda kabul edilemez hakem kusurlarının yaşandığı Öbür kaç maç vardır, bilmiyorum.”

Ali Koç: “3 maç arka geriye 10 şahıs kaldık, sesimizi çıkarmadık. Sivasspor-Galatasaray maçı 3 puan, Adana Demirspor-Fenerbahçe maçı 2 puan. Şampiyonluk yolunda 5 puana tesir edildi.”

Ali Koç: “Önümüzde iki yol var. Biz bu iki yolu dün idarede oyladık. Karar 11’e 3 çıktı. Hangi istikamette çıktığını birazdan anlatacağım.”

Ali Koç: “Tüm grubumuzun neredeyse dayak yediği bir maçtan bahsediyoruz. Hakemin ve VAR’ın bu kadar kritik yanılgılar yaptığı Öbür bir maç Mevcut mı bilmiyorum. Ne hikmetse bu kusurların istisnasız hepsi, Fenerbahçe aleyhine yapılmıştır. O yüzden bu bir hakem yanlışıyla yorumlanamaz.”

Ali Koç: “Bu atamaları giden MHK yaptı. Âlâ ki de gitmişler.”

Ali Koç: “Mert Hakan’ın golü, bize nazaran yüzde 100 gol. Diyelim ki ele çarpmış, bunu kimse göremiyor lakin Mevcut görüyor. Birebir VAR, hakemin gözü önündeki birçok konumu göremiyor ne hikmetse.”

Ali Koç: “N’Diaye diye bir oyuncu var. Hakem bu oyuncuya fevkalâde bir tahammül gösterdiği için oyunu bitirmesi Laf konusu bile olamayacak olan bu İsim maçı kartsız tamamladı.”

Ali Koç: “Düşünsenize bu maçın malum rakibimize karşı yaşandığını, neler olurdu?” Rakibimizin maçın birinci yarısını 9 şahıs bitirmesi gerekiyordu.”

Ali Koç: “Onyekuru’nun topu kaybettikten sonra hakeme bağırıp sarı kart görmesi eski bir alışkanlık herhalde…”

Ali Koç: “Belhanda zıplıyor, topa müdahalesi bile yok. Direkt olarak Samet’i düşürüyor. Daha durum bitmeden hakem devam diyor. Burada yaşananlar bir hakem kusuru değildir!”

Ali Koç: “Bir de yeni bir şey çıktı. Bariz gol atıyoruz. Ümraniye maçında da birebiri oldu. Çizilen çizgiler ortasında 3 metre ayrım var, Yan hakem ofsayt bayrağı kaldırıyor.”

Ali Koç: “Miha Zajc’ın nihayet dakika durumu, yarı penaltı üzere bir durum fakat veremiyor. Veremiyor değil, vermiyor. ‘Ya Fenerbahçe gol atarsa’ diye korkuyor.”

Ali Koç: “17 numaralı N’Diaye’ye hakem bir sarı kart verseydi aklına başına alırdı. Küfür ediyor, bağırıyor, çağırıyor… Hakem yapılan müdahalelerin hepsinde tereddüt etmeden ‘kalk’ diyor oyuncularımıza.”

Ali Koç: “Ligimizin en centilmen hocalarından biri olan, hakemler hakkında hiç Olumsuz konuşmayan hatta destekleyen bir hocamız var. Kasvet yaşadığımız bir maçta hakemi övdüğü için ‘Sen ne yapıyorsun?’ dediğimiz bile olmuştu hocaya. Oyun akıttığı için övdüğünü söylemişti.”

Ali Koç: “Hocamıza sorduk, ‘Ne dedin hocam hakeme?’ diye, ‘Faul, içeride de değil dışarıda. neden faulü vermiyorsun? dedim’ diyor. Çat Kırmızı kart. Herhalde CV’sine müellif hakem arkadaş, ‘Ben Jesus’u oyundan attım’ diye.”

Ali Koç: “Biz palavradan eşitlik istemiyoruz. Herkese uygulanacak bir eşitlik sistemi bize ziyadesiyle kâfi. Sivasspor maçı sonrası aslında çürümüş ve kokuşmuş hakemlik kuruluşunun futboldaki yolsuzluk dokümanı budur. İki maçta olan 5 puanlık tesir, Aka bir tesirdir.”

Ali Koç: “Levent Tüzemen diye bir medya mensubu var. Herkesin kendine has bir tarzı vardır lakin bu kişinin mesleğini icra etme biçimi, kayıtsız koşulsuz objektif olmadan, büsbütün bir ekibin çıkarlarına yönelik olduğunu görebilirsiniz.”

Ali Koç: “Bu arkadaş, Sivas’taki iptal edilen gole maç yazısında değinmiyor. Bugün bize ‘Siz Ali Palabıyık’ı desteklediniz’ diyor. O Amel o denli değil sayın Tüzemen, ben anlatayım başınız ne kadar alır bilmiyorum ancak gerçeği bilin. Ben nihayet konuşmamda Ali Palabıyık ve Yasin Kol’a 2 aya yakın müddettir maç verilmediğini söyledim.”

Ali Koç: “Ali Palabıyık bu dönem özelinde kusur yapmıştır. Galatasaray-Alanya maçında yaygara koparıldı lakin hakem o maçta iki ekibe da yanlışlar yapmıştı. Münasebetiyle Ali Palabıyık’ın işimize geldiği Vakit savunmuyoruz. İlkesel bir durum Mevcut burada.”

Ali Koç: “Bir şampiyonluk rakibimiz uyandı. Şimdiye kadar hiç konuşmayan bu kulüp benim de sesimi kullanmış bir görüntüsünde. Arkadaşlar bunu Fazla yakışıksız buldu lakin ben Komik buluyorum.”

Ali Koç: “Bir evvelki federasyon, Türk futbol tarihine en Fazla ziyanı veren federasyondur. ‘8 Mart operasyonuna Mani oldunuz, artık konuşuyorsunuz’ diyorlar. Biz, Güç kimin elindeyse onun istekleri doğrultusunda atamalar yapılacağı için bu işin karşısında durduk.”

Ali Koç: “Türk hakemliğinin bu sene iflas ettiğini gördük. Dün TFF Lideri’ne da bunu ilettim. Şampiyonluk yarışında olmayan kulüplerin maçlarında da. En fahiş yanlışlar bu federasyonun devrinde yapılıyor.”

Ali Koç: “Murat Ilgaz, Fenerbahçe Kongre Üyesi dediler. Çabucak baktırdık, o denli bir şey çıkmadı. 40-45 yıldır futbolu takip ediyorum, ben hiç MHK ile sorunu olup MHK Lideri’ni değil de MHK Başkanvekili’ni gaye Meydan bir kulüp görmemiştim.”

Ali Koç: “Ben hayatımda algı ve manipülasyonu daima bir ağızdan bu kadar âlâ yapıp, başta TFF ve futbol paydaşlarını baskı altına almış, bu mertebeye gelmiş Öbür topluluk dünya üzerinde yoktur. Biz bu türlü bir tertibimiz yok. Olmak ister miyiz, hayır. Bizim fıtratımızda bu yok.”

Ali Koç: “O topluluğun artık pompaladıkları şey, ‘Bitirmeyiz’ lafını ‘Ya ben onu kazara söyledim’ lafı tekraren pişiriliyor. Bizim bir Tane yüzümüz var, özelde de genelde de tıpkı.”

Ali Koç: “Kulüpler Birliği lideri sıfatıyla Daimi toplantıda… Onu da açıkladılar, yanımda Öbür bir reis olmadan gitmedim bile yanlarına. Ben başıma geleceğini bildiğim için, ‘Hiçbir Vakit Biricik başıma TFF’ye gitmeyeceğim’ demiştim Kulüpler Birliği toplantısında.”

Ali Koç: “Bizim VAR’ı en kısa vakitte, derhal Türk hakemlerinden kurtarmamız gerek. Dün bunu söylemeye gittik, ağlamaya gitmedik. Tahlille gittik. istikbal dönem yarı-otomatik ofsayt sistemi de gelecek.”

Ali Koç: “Atilla Karaoğlan’ın yediği ceza, Mevcut protokolünün nasıl olması gerektiği konusunda derslik bir durum. Onu Sivas maçındaki durum ile bir görmek ve tıpkı cezayı vermek olacak Amel değil.”

Ali Koç: “Bize nazaran Yardımcı hakemler, Yapay zeka tarafından atanmıyor. Ayrıyeten şunu biliyoruz ki; Tüm Mevcut atamaları manuel yapılıyor hala.”

Ali Koç: “Ali Palabıyık’ın geçen haftanın en kritik maçına atanması bilinerek yapılan bir yanılgıdır. Giden MHK, giderken birilerine bir Armağan verdiler. ‘Bizden sonrası tufandır’ başıyla devinim ettiler.”

Ali Koç: “Koray Gençerler kimdir? Bundan 2 Yıl Evvel bir Fenerbahçe-Konyaspor maçı oynanadı. Pelkas şahane bir gol atmıştı. Ali Koç: “Koray Gençlerler, kimdir? 2 sene evvel başkan gidiyorduk, Konyaspor maçında Pelkas olağanüstü bir gol atmıştı. Skora sevinirken, eli icat eden ve golü iptal eden VAR’daki hakem.”

Ali Koç: “Bu sene Yeniden Konya maçı, Valencia aptalca bir devinim yapıyor, bana nazaran sarı kartlık bir hareket. Hakemin ardı dönük, VAR’dan uyarıyor ve Valencia Kırmızı kart görüyor.”

Ali Koç: “Atilla Karaoğlan, bir çöküntüye girmiş, 6 hafta sonra lige dönecek. Atandığı maç bizim maçımız. latife gibi! Bir adam da (Erkan Özdamar) tartışmasız en tartışmalı kusura imza atıyor. O da 6 hafta ceza alıyor.”

Ali Koç: “Türkiye’de derbiye atayacakları hakem yok. Hepimiz dua ediyoruz Halil ümit Meler’e bir şey olmasın diye. diğer hakemleri denediler, onlar çuvallayınca nihayet 4 derbi maçını Meler yönetti.”

Ali Koç: “Serkan Çimen, Adana-Trebzon maçında Adana’nın golünü vermediği için ceza yiyor, 5 hafta sonra dönüyor, Yeniden Fenebahçe’nin maçına atanıyor. Yapay zeka…”

Ali Koç: “Adana Demirspor maçında yaşananlar organize kötülüktür. Dünyada 6 dönem içinde nihayet haftada 3 şampiyonluk kaçıran kaç ekip vardır? Bence yoktur. Dünyada kaç ekip ülkesini maksat almış bir terör örgütü tarafından hücuma uğramıştır? Dünyada kaç ekibin otobüsüne silahlı atak yapılmıştır? Hala faili meçhul, Türkiye Cumhuriyeti’nin ayıbıdır bu! Tahminen hayatta bile değil bu beşerler artık. nihayet cümlemi not edin.”

Ali Koç: “12 Mayıs’ta stadımız ve taraftarlarımız gaza boğuldu. Türkiye Kupası’nı kazandıktan sonra polislere ‘Ne oldu, gaz sıkmadınız?’ dedim. Pişkin pişkin, ‘Biz organik gaz sıkıyoruz’ dediler. Bu kadar travmayı hangi topluluk kaldırabilir?”

Ali Koç: “Bu terör örgütüyle Biricik uğraş eden kadro biziz. Hiçbir hükumet, devlet bunlara ses çıkarmıyorsa demek ki onlar da bu işin içindedir.”

Ali Koç: “Bundan sonra Fenerbahçe Lideri olarak bir soru soracağım siz üyelerimize; Artık figüran mı olacağız yoksa futbolun temizlenmesi ismine bu günlerden feragat mi edeceğiz. Buna karar vereceğiz. Ben kendi başkanlığımı ortaya koymaya hazırım.”

Ali Koç: “Ligden çekilme falan saçma sapan laflar. O denli bir şey yok! Selahattin Baki’nin dediği üzere ‘Biz bu ligi şampiyon bitireceğiz’ mi diyeceğiz yada ‘Yeter artık sonu aştınız, biz maça çıkmıyoruz’ mu diyeceğiz.”

Ali Koç: “Maça çıkıp 1 dakika kalıp alandan ayrılmak, bu dönemi feda etmek demektir fakat inanın geleceğimiz için Fazla Kıymetli bir adımdır.”

Ali Koç: “Biz ‘Kupa sizin, lig bizim’ başını görmüş bir topluluğuz. Sonuna kadar savaşacak mıyız?”

Ali Koç: “Biz bunu oyladık dün. Bunu illa Konya maçında da yapmak zorunda değiliz. Bu türlü devam ederse, Öbür maçta da devam ederiz. 11’e 3 devam kararı çıktı. Ben 3’ten biriydim. Artık yeter!”

Ali Koç: “Siz bu camiayı ciddiye almıyorsunuz, yeri geliyor katlediyorsunuz, yeri geliyor ısıra ısıra yiyorsunuz.”

Ali Koç: “Nereye kadar bu halde devam edebiliriz sorgulanmalı. Fenerbahçe’nin olmadığı Türkiye Ligi, Türkiye Ligi değildir.  Rakip kadro ne diyor, ‘Biz her yerdeyiz’ diyor. Biz her yerde değiliz, doğrunun yanındayız. 20 yıldır TFF’nin içine yuvalanmadık, kendimize çalışan bir medya ordusu yaratmadık, yaratmayız da.”

Ali Koç: “O kadar pişkinler ki; herkese saldırıyorlar Fenerbahçeli diye. TFF Lideri Galatasaraylı… Biz Kir yapmayı bilmiyoruz, öğrenmek de istemiyoruz.”

Ali Koç: “Tüm taraftarlarımızdan ricam, dönem bitene kadar sonuna kadar kenetlenmemiz lazım. Biz bunları yaşıyoruz, bir Tane topluluğun büyüğü çıkıp konuşmuyor. 18 sene başkanvekilliği yapmış, sonra TFF Lideri olmuş şahıs bizi şikeyle ima ediyor. Bir şahıs çıkıp konuşmuyor.”

Ali Koç: “Galatasaray Spor Kulübü’ne yaptığım çağrıyı yineliyorum. İstediğiniz vakit, istediğiniz kanalda, istediğiniz şahıslarla… Dilek ederseniz öteki kardeşinizi de getirin. Biz hazırız.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir