Fenerbahçe’den İrfan Can Eğribayat kararı

Futbol, Genel, Haberler Nis 25, 2023 Yorum Yok
Fenerbahçe’de Altay Bayındır’ın yokluğunda kaleyi koruyan İrfan Can Eğribayat sınıfı geçti.

Sadece kaledeki performansıyla değil, kulübe duyduğu aidiyet ile de dikkatleri üzerine çeken başarılı eldiven kiralık mukavelesiyle gelmişti.

Fenerbahçe, opsiyonunu aktive ederek kontratını Göztepe’den alacak.

İLK MAÇI VILLARREAL’E KARŞI

İrfan Can Eğribayat, Fenerbahçe formasıyla bu dönem 5 resmi maçta yer aldı. İrfan Can, birinci maçını ise 3 Aralık 2022’de Villarreal’e karşı Özel maçta oynadı.

İLK MAÇINI UNUTAMIYOR

3 Aralık 2022 tarihi İrfan Can Eğribayat için Fazla Özel bir gün olarak kayıtlara geçti. Fenerbahçe’ye birinci geldiği periyotta kilo fazlası olan ve maç eksiği bulunan İrfan Can, dönem başında yürürlükte olan Rezerv Lig’de dahi oynayarak form tutmaya çalıştı. 3-4 ay içerisinde tam 11 kilo veren 25 yaşındaki eldiven, 3 Aralık 2022’de Kadıköy’de Villarreal’le oynanan Özel maçta birinci Defa sarı-lacivertli formayı giydi.

Bugünü mesleğinde Özel bir yere koyan başarılı kaleci, “Bu hoş geceyi bana yaşatan herkese teşekkürler. Uzun Vakit sonra alanlara çıkma fırsatı yakaladığım bu maçta dayanılmaz dayanaklarından Dolayı taraftarlarımıza Fazla teşekkür ederim. Daha düzgünü için çalışmaya devam” bildirisini yayınladı.

VOLKAN DEMİREL’İN ÖNÜNDE OYNADI

Başakşehir deplasmanında 2-1 kazanan Fenerbahçe uzatma anlarında gelen galibiyetle Aka Sevinç yaşarken, İrfan Can Eğribayat da Özel bir günü geride bıraktı. Başakşehir-Fenerbahçe maçını protokol tribününden sarı-lacivertli kulübün efsane kalecisi Volkan Demirel de izledi. İrfan Can, daha Evvel rakip olarak karşılaştığı Volkan Demirel’in önünde bu Defa Fenerbahçe formasıyla alana çıktı. 25 yaşındaki eldiven bu Özel günde de Aka bir heyecan yaşadı.

ALTAY’LA çok ESKİ ARKADAŞLAR

Sarı-lacivertli grupta Altay mamur ile İrfan Can Eğribayat’ın dostlukları da eskiye dayanıyor. Genç ulusal gruplardan bu yana tanışan ikili, Fenerbahçe’de birebir grupta buluştu. Dönem başından beri de birbirlerine dayanak olan Altay ve İrfan Can, Ahenk içinde çalışıyor. 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir