Fenerbahçe’den TFF’ye İrfan Can başvurusu!

Futbol, Genel, Haberler May 02, 2023 Yorum Yok
Fenerbahçe, İrfan Can Kahveci için TFF’ye müracaatta bulunacak.

TRT Spor’un haberine nazaran, sarı-lacivertli kulüp, ligdeki Sivasspor maçında Kırmızı kart gören ve PFDK’ye sevk edilen 27 yaşındaki futbolcunun, 3 Mayıs’ta kupadaki Sivasspor maçında oynaması için müracaat yapacak.

Kadro ile Bir arada Sivas’a gitmeyen İrfan Can Kahveci, reis Ali Koç’un uçağı ile daha sonra kente gidecek.

Fenerbahçe İdaresi, İrfan Can’ın 4 maçtan Çok ceza almayacağını düşünüyor. Bu nedenle kulüp bu türlü bir atakta bulunacak.

Sarı-lacivertli yöneticilerin, tecrübeli futbolcunun cezasını ligde çekmesi gerektiğini düşündüğü belirtildi.

FUTBOL TALİMATI NE DİYOR

Futbol Disiplin Talimatı’nda yer Meydan kurala nazaran, bir futbolcu 4 maça kadar cezalarını, ilgili kategorideki maçlarda çekiyor. 4 maçtan Çok olan cezalar ise kategori ayırt etmeksizin infaz ediliyor.

FUTBOL TALİMATI

Resmi karşılaşmadaki ihlalleri nedeniyle dört karşılaşmaya kadar karşılaşmadan men ile cezalandırılan profesyonel futbolcuların ve görevlilerin cezası, ilgili resmi müsabaka kategorisi dikkate alınarak kendi kategorisinde infaz edilir. Bu futbolcular ve vazifeliler ceza aldıkları kategori dışındaki karşılaşmalarda oynayabilirler ve vazife alabilirler.

Resmi karşılaşmadaki ihlalleri nedeniyle dört ve üzeri karşılaşmadan men cezası ile cezalandırılan profesyonel futbolcular ve görevlilerin cezası, kategori ayrımı yapılmadan müteakip resmi karşılaşmalarda infaz edilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir