Fenerbahçeli Jin-Ho Jo için yorum: “Dinamik, çalışkan ve korkusuz”

Futbol, Genel, Haberler May 19, 2023 Yorum Yok
Güney Koreli Gazeteci Jason (Hanshin) Lee, Fanatik’e Özel açıklamalarda bulundu. 

Lee, Fenerbahçe’nin genç oyuncusu Jin-ho Jo’nun gelişimini ve ülkesindeki Fenerbahçe sevgisini anlattı.

“DİNAMİK, ÇALIŞKAN, KORKUSUZ”

Öncelikle, Jin-Ho Jo hakkındaki genel fikirleriniz nelerdir? Size nazaran nasıl bir futbolcu? Jin-Ho Jo’nun en dikkat alımlı özelliği nedir?

“Jin-Ho Jo Fazla sevdiğim genç bir oyuncu. Dinamik, çalışkan, korkusuz ve teknik olarak yetenekli bir futbolcu olduğu Fazla açık.”

“Bence Jin-Ho Jo’nun en dikkat cazip özelliği, tekniği ve Daimi top alıp oynama isteği. Zenit’e karşı oynanan hazırlık maçında bile Jin-Ho Jo’nun her Vakit topu almak ve rakip defans oyuncularına Baş tutmak istediğini görebilirsiniz.”

“Defans oyuncusuyla 1’e 1 kalmaktan korkmuyor, lakin tıpkı vakitte kadro arkadaşlarını bulma konusunda da yeterli bir gözü var.”

“FERDİ KADIOĞLU’NA BENZİYOR”

Sizce Türkiye’ye alışma süreci nasıl gidiyor? Fenerbahçe’de başarılı olabilir mi?

“Türkiye’ye alışma sürecinin Fazla düzgün gittiğini düşünüyorum. İstanbul’da geçirdiği vakitten keyif alıyor üzere görünüyor (En azından dışardan bu türlü görünüyor) ve Fenerbahçe akademisinde de arkadaşları var.”

“Elbette Fenerbahçe’de oynarken başarılı olabileceğini düşünüyorum. Ferdi Kadıoğlu’na misal halde apansızın Çok konumda (Orta alan ve bek) oynayabiliyor ve daha Evvel de söylediğim üzere teknik yeteneği yüksek bir oyuncu.”

“Jo Jin-Ho, meslek basamaklarını çıkarken profesyonel düzeye daha güzel bir formda ayak uydurmak için fizikî yapısını geliştirmesi gerekiyor. Bu nedenle, Avrupa yahut Türk ekiplerinden birisine kiralık olarak gitmesi Fazla güzel olur.”

“AVRUPA’NIN EN ÂLÂ EKİPLERİNDE OYNAYABİLİR”

Sizce, Kim-Min Jae üzere Avrupa’nın dev ekiplerinde oynayabilecek mi? Jin-Ho Jo, ne Vakit Güney Kore ulusal Grubu’nda forma giyebilecek?

“Bence, bunu söylemek için Fazla erken. Gelişiminde her şey yolunda giderse, eminim ki Avrupa’nın en yeterli ekiplerinde oynayabilir.”

“Ama birebir vakitte, Fenerbahçe’nin Avrupa’daki Aka ekiplerden birisi olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe üzere Aka bir grupta, sistemli olarak oynamaya başlarsa bence onun için pek düzgün bir meslek fırsatı olabilir.”

“Güney Kore ulusal Grubu’na gelince, Jo Jin-Ho’nun 2-3 Yıl daha vakte muhtaçlığı olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe’deki gelişimi etkileyici olsa da Güney Kore’yi memleketler arası alanda temsil etmek için fizikî manada kendisini geliştirmesi ve daha uygun olgunlaşması gerekiyor.”

“GÜNEY KORELİ TARAFTARLAR, FENERBAHÇE’Yİ GÜZEL TANIYOR”

Son olarak Güney Kore’deki futbolseverler Fenerbahçe hakkında ne düşünüyor? Fenerbahçe Güney Kore’nin en sevilen ekiplerinden birisi mi?

“Güney Koreli taraftarların Fenerbahçe hakkında Fazla Olumlu kanıları var. çok âlâ bir imaja sahipler. Elbette, Kim Min-Jae’nin Fenerbahçe’ye transfer olmasından sonra milyonlarca Koreli taraftarın dayanağını aldığını biliyoruz.”

“Bu sevgi ve dayanakla Kim Min-Jae kendisini geliştirmeyi başardı ve akabinde mesleğinin bir sonraki adımına geçerek Serie A takımlarından Napoli’nin yolunu tuttu. Fakat Güney Koreli taraftarlar, Kim Min-Jae’den Evvel bile Fenerbahçe’yi çok güzel tanıyorlardı, zira Kore’nin en yeterli voleybolcularından birisi olan Kim Yeon-Keong daha Evvel Fenerbahçe formasını giydi.”

“Güney Kore ve Fenerbahçe ortasındaki bu Olumlu bağın, gelecekte de devam etmesini umuyorum, zira Kore’de Fenerbahçe’nin başarılarına ortak olabilecek Fazla sayıda uygun oyuncular var. Böylelikle Fenerbahçe, Fazla istediği Şampiyonluk kupasını Kadıköy’e getirebilir diye düşünüyorum.” 

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir