FIFA, Kazakistan’da futbolun geliştirilmesine yardımcı olacak

Futbol, Genel, Haberler May 03, 2023 Yorum Yok
FIFA Lideri Gianni Infantino, Kazakistan’da futbolun gelişimine Yardımcı olmaya Amade olduklarını belirtti.

Infantino, temaslarda bulunduğu başşehir Astana’da, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı Akorda’da kabul edildi.

Tokayev, Kazakistan’da bir milyondan Çok kişinin sistematik olarak futbol oynadığını, 7 binden Çok çocuğun da ülkenin farklı bölgelerinde kurulan merkezlerde idman yaptığını anlatarak, “Ziyaretinizi Kazakistan futbolunun gelişimi açısından nihayet derece Değerli buluyorum. FIFA ve sizinle olan düzgün ortaklığımızı sürdürme niyetindeyiz.” diye konuştu.

FIFA Lideri olarak Kazakistan’da birinci Defa bulunduğunu belirten Gianni Infantino ise “Kazakistan yalnızca bölgesel seviyede değil, global ölçekte de Fazla Değerli bir ülke haline geldi. FIFA için kusursuz bir ortak. Birlikte çalışmamız gerekiyor zira futbol bu ülkedeki toplumun entegrasyonu ve öbür ülkelerden insanları bir ortaya getirmek için mükemmel fırsatlar sunuyor.” tabirlerini kullandı.

Infantino, FIFA’nın başarılı memleketler arası tecrübesini paylaşmaya ve Kazakistan’da futbolun gelişimine Yardımcı olmaya Amade olduklarını vurguladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir