onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilgi
  4. »
  5. Finallerde depremde hayatını kaybeden KKTC’li öğrenciler için yarışacaklar

Finallerde depremde hayatını kaybeden KKTC’li öğrenciler için yarışacaklar

admin admin -
8 0

Türkiye Okul Sporları Yıldızlar Voleybol Yarı Final karşılaşmalarında finale kalan Adana ve Mersin kız voleybol kadroları, Adıyaman’da yıkılan otelin enkazında kalarak hayatını kaybeden şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) öğrencileri için finallerde uğraş edecek.

Adıyaman’da düzenlenen ve zelzele nedeniyle ertelenen Türkiye Okul Sporları Yıldızlar Voleybol Yarı Final karşılaşmaları, Mardin’de 3-5 Mayıs’ta gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Artuklu Spor Salonu’ndaki karşılaşmalara Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki sarsıntılara Adıyaman’da yakalanan Mersin Pirireis Ortaokulu ve Adana Genç İş İnsanları Derneği Ortaokulu ile Van Ertuğrul Gazi Ortaokulu ve Elazığ Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu grupları katıldı.

Karşılaşmalara Mersin kadrosu, sarsıntıda Adıyaman’da yıkılan İsias Otel’in enkazında kalarak hayatını kaybeden KKTC’nin Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek voleybol grubundaki öğrencilerin isimlerinin yer aldığı tişörtlerle, Adana grubu da KKTC’li atletlerinin fotoğraflarının yer aldığı ve gerisinde “Şampiyon Melekler” yazılı formayla çıktı.

Türkiye finallerine gitmeye hak kazanan her iki ilin grubu Türkiye şampiyonu olup, şampiyonluklarını sarsıntıda ömrünü yitiren KKTC’li atletlere adamak istiyor.

– “Onları unutmadık, unutmayacağız da”

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Beytullah Birlik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ertelenen karşılaşmaların Mardin’de yapıldığını belirtti.

Birlik, “Turnuvada Kıbrıs kadromuz da vardı. Maalesef hayatlarını kaybettiler. Karşılaşmaların yapıldığı salonu ‘Kıbrıs burada’ yazılı pankart astık. Adana ve Mersin kadroları da formalarında hayatını kaybedenlerin isimleri ve fotoğraflarını taşıdı. Duygusal bir manzara oldu. Bizler onları unutmadık, unutmayacağız da.” diye konuştu.

– Yer kalmadığı için İsias Otel’de kalmamışlar

Adana kadrosunun antrenörü Serhat Eryılmaz da karşılaşmalara katılmak için gittikleri Adıyaman’da KKTC’li sportmenlerin kaldığı ve hayatını kaybettiği İsias Otel’de yer bulamadıkları için Öbür otelde kaldıklarını anlattı.

Sarsıntıya Öbür bir otelde grup olarak yakalandıklarını, zelzele travmasını atlatmak için spora tutunduklarını aktaran Eryılmaz, şunları kaydetti:

“Kaldığımız otelin müteahhidi işini hakkıyla yaptığı için hayatta kaldık. İsias Otel üzere bizim kaldığımız otel de yıkılabilirdi. KKTC’li kadro için Fazla üzgünüz. zelzele sonrası kızlarımız ağır bir travma geçirdi. çok şükür can kaybımız olmadı. Daha sonra çocuklarımız idmanlarına devam etti. Bundan sonra çıkacağımız her maçta vuracağımız her smaçta alacağımız her sayıda KKTC’li atletleri anacağız. Ruhları şad olsun.”

– “Depremde binaların yıkılışlarını gördük”

Adanalı sportmen Zeynep Tumluer ise sarsıntıda sportmenlerin hayatını kaybetmesine derinden üzüldüğünü lisana getirdi.

Tumluer, “Depremde binaların yıkılışlarını gördük. Bu bizi Fazla üzdü. Zelzeleden sonra bir daha turnuva olmaz zannetmiştik. Turnuva yapıldığı için Fazla Mesut olduk. Maksadımız Türkiye finallerini gidip şampiyon olmak. Şampiyon olunca kupamızı ve madalyalarımızı Kıbrıs’a götüreceğiz.” diye konuştu.

Mersin kadrosunun antrenörü Ahmet Çavuşoğlu da kazanmak istedikleri Türkiye şampiyonluğunu zelzelede hayatını kaybeden KKTC grubuna adayacaklarını belirtti.

Mersin kadrosunun kaptanı Lavin Özdemir, sarsıntıya yakalanınca Fazla korktuklarını belirterek, zelzele psikolojisini atlamaya çalıştıklarını anlattı.

Özdemir, Fazla güzel Dost oldukları KKTC kadrosu atletlerinin sarsıntıda hayatına kaybetmesiyle derin bir keder yaşadıklarını aktardı.

Mersinli atlet Ceylin İkiz de “Adıyaman’da vahim bir felakete yakalandık. Bir sürü sportmen oradaydı. Bizler kurtulduk, Kıbrıs kadrosunun ‘melek’ olduğunu öğrenince yıkıldık. Onlar hala kalbimizde. Onları hiçbir Vakit unutmayacağız.” tabirlerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir