Futbolcusu olduğu takıma antrenör olarak döndü

Futbol, Genel, Haberler Oca 14, 2023 Yorum Yok
Ampute Futbol Muhteşem Lig gruplarından Eyyübiye Belediyespor’da 8 Yıl kaptan olarak ter döken Mahmut Toprak, geçen dönem jübilesini yaptığı kadrosuna antrenör olarak Geri döndü.

Çalıştığı kurumdan emekli olunca vaktini kıymetlendirmek için arayış içine giren Mahmut Toprak (52), yaklaşık 9 Yıl Evvel arkadaşlarıyla Birlikte Ampute Futbol Harika Lig’de gayret eden Eyyübiye Belediyespor’u kurdu.

Kadroda 8 Yıl kaptanlık yapan ve 2 dönem Evvel Muhteşem Lig’e yükselmesinde Kıymetli katkıları bulunan Toprak, geçen dönem sonunda futbolu bırakma kararı aldı. çok sevdiği futboldan kopmak istemeyen Toprak, Ankara’da düzenlenen antrenörlük kursunu muvaffakiyetle tamamlayarak oyuncu olarak başladığı grubuna antrenör olarak dönmeyi başardı.

– “Bu işe gönül vermişiz ve Nakit için de yapmıyoruz”

Toprak, AA muhabirine, şu Lahza ekibin lideri olan Serdar Yıldırım ile Birlikte 2014 yılında ampute futbol grubunu kurduklarını bu sayede Şanlıurfa’da yaşayan engellilere ulaştıklarını anlattı.

8 Yıl etkin kaptanlık vazifesinin akabinde futbolu bıraktığını ve bu dönem antrenör olarak grubun başına geçtiğini lisana getiren Toprak, şöyle konuştu:

“Takımımız Üstün Lig’de başarılı bir biçimde çaba ediyor ve 13 puanla ligde 5. sırada bulunuyor. Şanlıurfa’daki engelli kardeşlerimizi kadroya kazandırmaya çalışıyoruz. İnanıyoruz ve başaracağımıza da inanıyoruz. Ben bu işi seviyorum, bu işe gönül vermişiz ve Nakit için de yapmıyoruz. Emelimiz bu engelli kardeşlerimizi kadroya kazandırmak, biz onları sarmazsak sokaklar sarar.”

– “Şanlıurfa’ya bir şampiyonluk yaşatmak istiyorum”

Emelinin çocukların bir yerlere gelmesi ve Üzücü alışkanlıklardan Irak durmalarını sağlamak olduğunu Anlatım eden Toprak, Fazla sevdiği ekipte ne misyon verilirse verilsin yapmaya çalışacağını aktardı.

Kısıtlı imkanlara Karşın Fazla kuvvetli ekiplerle uğraş ettiklerini lisana getiren Toprak, “Amacımız ligi birinci 3 içinde bitirmek ve istikbal yıllarda şampiyon olmaktır. Alt yapıdan gelen gençleri yetiştiriyoruz, Fazla şükür hepsi Fazla başarılı oldu. Genç ulusal grupta oynayan oyuncularımız var. Şanlıurfa’ya bir şampiyonluk yaşatmak ve ilerleyen yıllarda da ulusal ekipte antrenör olarak vazife almak istiyorum.” diye konuştu.

– Oyuncu Muhammed Munga: “Futbolu Fazla seviyor”

Oyunculardan Muhammed Munga ise antrenör Toprak ile Bir arada evvelki yıllarda tıpkı grupta oynadıklarını söyledi.

Toprak’ın futbolu bıraktıktan sonra antrenörleri olduğunu anlatan Munga, “Mahmut abi futbolu Fazla seviyor. çok deneyimli ve futbolu da Fazla yeterli biliyor. Ekibi nasıl çalıştıracağını uygun biliyor. Mahmut ağabeyle Birlikte inşallah Fazla hoş çalışarak hoş bir futbol sergileyip başarılı olmak istiyoruz. Mahmut hocamız hem oyuncu olarak hem antrenör olarak başarılı bir insan.” tabirlerini kullandı.

Kadronun teknik yöneticisi Mustafa Bebe de “Biz elimizden geldiği kadar Mahmut’a takviye oluyoruz. Mahmut’un hoş projeleri var, gençlere Fazla Ehemmiyet veriyor. Gençleri sokaklardan alarak gruba ve etkinliklere katmaya çalışıyor. Mahmut hocanın projelerini gerçekleştirmesi için ona İmkan verilmesi lazım. Mahmut hoca başarılı olacaktır, ondaki potansiyeli görüyorum.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir