onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Futbolda yaşanan ırkçılık olayı yargıya taşındı!

Futbolda yaşanan ırkçılık olayı yargıya taşındı!

admin admin -
31 0
İspanya’da futbol alanlarındaki ırkçılık olayları birinci Defa yargılanacak. Bir taraftar, Temel hak ve hürriyetleri ihlal, ırkçılık ve manevi bütünlüğe karşı telaffuzlarla suçlanıyor.

İspanya 1. Futbol Ligi’nde (La Liga), 25 Ocak 2020 tarihinde oynanan Espanyol-Athletic Bilbao müsabakasında Athletic Bilbao’nun siyahi futbolcusu İnaki Williams’a yönelik ırkçı hakaretlerde bulunan bir taraftarın yargılanması için mahkeme karar aldı.

LaLiga kurumu ile Savcılığın hata duyurularını pahalandıran hakimin kararıyla Barselona Vilayet Mahkemesi’nde yargılanacak olan İspanyol taraftar için 2 Yıl mahpus, 5 Yıl stadyumlara giriş yasağının yanı Dizi futbolcu İnaki Williams’tan Irak durma ve Nakit cezası talep ediliyor.

İspanya’da futbolda ırkçılığın yargıya taşınması açısından bir birinci olacak davada sanık, Temel hak ve hürriyetleri ihlal, ırkçılık ve manevi bütünlüğe karşı telaffuzlarla suçlanıyor.

nihayet devirlerde, Real Madrid’de forma giyen Brezilyalı futbolcu Vinicius Junior’a yönelik ırkçı telaffuzlar de gündeme gelirken, 24 Ekim 2021’de Nou Camp’ta Barcelona-Real Madrid maçında bu futbolcuya yönelik ırkçı hakaretlerle ilgili cürüm duyurusu, olayın faillerinin kimliklerinin tespit edilememesinden Dolayı sonuçsuz kalmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir