onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Futbolun yıldızları Roma’da buluştu

Futbolun yıldızları Roma’da buluştu

admin admin -
19 0
Futbol dünyasının eski yıldız isimleri ve etkin mesleklerini sürdüren oyuncular Roma’da düzenlenen Özel ‘Barış Maçı’nda oynadı.

Katolik yardım kuruluşlarının tertibiyle futbol dünyasının pek Fazla Kıymetli yıldız ismi hem dünyada barış daveti yapmak hem de yaklaşık iki Yıl Evvel hayatını kaybeden Arjantinli eski efsane oyuncu Diego Armando Maradona’yı anmak üzere Özel maçta bir ortaya geldi.

Maçın başlama düdüğünden Evvel ak ekip kaptanı Ronaldinho ile mavi ekip kaptanı Ciro Ferrara zeytin ağacına toprak atarken, sık sık “Savaşa hayır” iletisi verildi.

“Barış için oynuyoruz” sloganıyla yapılan maçta, teknik yöneticiliğini Gianluigi Buffon’un yaptığı ak kadro, Lola Maradona’nın yönettiği mavi gruba karşı uğraş etti.

ak ekipte Vincent Candela, Eric Abidal, Henrikh Mkhitaryan, Ivan Rakitic, Ronaldinho, Hugo Almeida, Hristo Stoickov ve Şota Arveladze da forma giydi.

Mavi grupta da Sebastian Frey, Ciro Ferrara, Diego Perotti, Gökhan İnler, Luigi Di Biagio, Vincenzo Iaquinta, Antonio Di Natale üzere isimler oynadı.

Müsabakayı mavi grup 4-3 kazandı.

Müsabaka öncesi ortalarında Luis Suarez, Lionel Messi, Ryan Babel, Paulo Dybala üzere yıldız futbolcuların bu müsabaka için gönderdiği bildiriler da stattaki skorboarddan yayınlandı.

Bu ortada, Katoliklerin manevî önderi Papa Franciscus da müsabaka öncesi, Özel maçta forma giyen futbolcuları ve tertip komitesini kabul etti.

Papa, görüşmede futbolcuların dünyanın farklı noktalarından bu maç için bir ortaya gelip barış daveti yapmalarının Değerli olduğunu söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir