Galatasaray, Zaniolo’nun parasını hazırladı

Basketbol, Bilgi Şub 08, 2023 Yorum Yok
Galatasaray, dönem başında olduğu üzere Uzaklık transfer devrinde de flaş bir atağa imza attı ve Roma’dan Nicolo Zaniolo’yu takımına kattı.

Önceki akşam İstanbul’a getirdiği 23 yaşındaki İtalyan on numara ile 3 buçuk yıllık mutabakata varan sarı-kırmızılı kulüp, mukaveleyi de hazırladı. 4 aylık dönemde 1.5 milyon euro kazanacak Zaniolo’ya önümüzdeki dönem 3.5 milyon euro verilecek. Roma ile 15 milyon euro üzerinde bir sayıya mutabakat yapıldığı bildirildi.

BONSERVİS ÖDEME PLANI 3-4 YILLIK

Bu bonservise hem oyuncu hem de kulüp performansına nazaran 5-7 milyon euro ortasında bonuslar eklenecek. Roma’ya uzun vadeli 3-4 yıllık bir ödeme planı hazırlayan Galatasaray, dönem sonunda yapacağı oyuncu satışına güveniyor. Victor Nelsson’un 20 milyon euro üzerinde bir sayıya satılmasına Kesin gözüyle bakılıyor. Sacha Boey de dönem sonunda Avrupa yolcusu. Torreira için İtalyan kulüpleri masada. Kerem’i devler takibe devam ediyor. Oyuncu satışları ile Zaniolo’nun finansmanı sağlanacak.

İTALYAN KOLONİSİ!

La Gazzetta dello Sport, Galatasaray’ın yeni lideri Dursun Özbek’in Serie A’da forma giymiş futbolcuları transfer ederek İstanbul’da bir İtalyan kolonisi kurduğunu yazdı. Haberde “Yatırımlar, projeler, ödeme garantili maaşlar… Icardi’nin golleri, Mertens’in asistleri… İşte Zaniolo’yu İstanbul’da bekleyen ortam… İstanbul’da onu Aka bir Dost topluluğu bekliyor. Artık Roma devrini kapatıp Boğaz bölümünü açıyor” tabirleri kullanıldı

TÜRKİYE’DE PARLIYORLAR

Zaniolo’nun Galatasaray’a transferi ile Birlikte İtalyan medyası tekrar yüzünü Türkiye’ye çevirdi. Çıkan haberlerde bir Devre Galatasaray’ı çalıştıran Roberto Mancini’nin Türkiye’de kendisini tekrar bulduğu, sonrasında da hem oyuncu hem teknik adamların Muhteşem Lig’de performansları ile futbolu hatırladığı vurgulandı. ‘Türkiye’den Evvel Türkiye’den sonra’ başlığını atan La Gazetta dello Sport, “Türkiye’ye giden İtalyanlar pantolonlarının bir cebinde de dönüş biletlerini tutuyor. Türkiye her Vakit B planı olarak öne çıkıyor. Oyuncular ve teknik adamlar rehabilite edilip tekrar kendini buluyor. İstanbul ve öteki kentler de İtalyanların tercihinde” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir