Galatasaray’ın Beşiktaş derbisi planı muhakkak oldu!

Futbol, Genel, Haberler Kas 01, 2022 Yorum Yok

Süper Lig ‘de haftayı Karagümrük galibiyetiyle kapatarak 3 maçlık kazanamama serisini sonlandıran Galatasaray ‘da, rota büsbütün Beşiktaş derbisine çevrildi. Aslan’ın hocası Okan Buruk, teknik yönetici değişikliğine giderek grubun başına Şenol Güneş’i getiren ve birinci maçında Ümraniye’yi farklı yenik eden Siyah-Beyazlı takımın maçını, kurmaylarıyla Bir arada takip etti. Müsabakanın ayrıntılı bir tahlilini yapan Buruk, derbinin taktiğini de bu doğrultuda belirledi. Okan hocanın dikkatini çeken en Kıymetli ayrıntı ise Atak gücü yüksek olan Beşiktaş’ın, geride yanılgıya Fazla Aleni bir oyun oynaması.

KENDİ SİLAHIYLA VURACAK

Derbide Nef Stadı’ndaki taraftarın takviyesini de ardına alacaklarını göz önünde bulunduran Okan Buruk, Kartal’ı bir manada kendi silahıyla, yani Hücum ve tempoyla vurmayı deneyecek. Bu dönem durum sonuçlandırma konusunda Önemli düşünceler yaşayan Sarı-Kırmızılı takım, buna Karşın Yine oyun yükünü Hücum aksiyonlarına ayıracak. Buruk, ön Meydan baskısının en ileri uçtan, hatta rakip ceza alanından başlamasını istiyor. Defans dörtlüsünün de orta alana Muhtemel olduğu kadar yaklaşması, alanın tümüyle daraltılması ve Beşiktaş savunmasının maç boyunca kusura zorlanması hedefleniyor.

4 İSİMDEN İKİSİ SAHAYA

Bu dönem kanatlardan istediği randımanı alamayan Okan hoca, kıyı oyuncularıyla da Özel olarak ilgileniyor. Buruk’a nazaran derbide kanat oyuncularına ve kıyı ortalarına Fazla Çok muhtaçlık olacak. Rashica, Kerem, Yunus ve barış ortasından iki ismi tercih edecek olan başarılı çalıştırıcı, şimdi Bazen seçeceğine karar vermese de beklentilerini öğrencilerine Daimi olarak aktarıyor. Kanatlardan savunma ardına koşular yapması, ayrıyeten her fırsatta Icardi’nin ceza alanına ortalarla beslenmesi ve böylelikle durum devamlılığının sağlanması isteniyor.

ÖNCE MERTENS SONRA MATA

Aslan’ın hocası, derbi kozu olarak ise Dries Mertens’i düşünüyor. Belçikalı yıldızın deneyiminden yararlanmak isteyen Buruk, onu bu Sefer rakip kaleye değil, orta alana daha yakın kullanacak. Mertens’in rakip yarı alanda Galatasaray’ın ataklarını yönlendirme üzere kritik bir golü üstleneceği öğrenildi. Skorun gidişatına nazaran ikinci yarıda bu rolü Juan Mata’nın üzerine alması planlanıyor. Tıpkı halde 37 yaşındaki Gomis’in de nihayet 20-25 dakikada hem ileride top tutması hem de ceza alanı içinde aksiyon yaratması için oyuna iç edileceği belirtiliyor.  

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir