Gençlerbirliği’nde kadın futbolunun merkezi olma çalışmaları

Futbol, Genel, Haberler Nis 02, 2023 Yorum Yok
Gençlerbirliği Kulübünün bayan futbol kadrosu ve amatör branşlardan Mesul Yönetim heyeti üyesi Fazilet Göktürk, “Her geçen gün büyüyen, nizamlı çalışan altyapımız ile yakın gelecekte bayan futbolunun Kıymetli merkezlerinden birisi Gençlerbirliği olacak.” dedi.

başşehir takımının kuruluşunun 100. yılında birinci Sefer alanlara çıkan ve bu dönem Bayanlar 3. Ligi’nde uğraş eden Gençlerbirliği Bayan Futbol Kadrosu, oynadığı iki müsabakadan birer galibiyet ve yenilgiyle ayrıldı.

Kulüpten yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Fazilet Göktürk, kendi yetiştirdiği oyuncularla ilerleyecek bayan futbol programı planladıklarını vurgulayarak, “A ekibimizin açtığı yoldan ilerleyecek altyapı gruplarımız da çalışmalarına devam ediyor. Gençler Türkiye Şampiyonası’nda uğraş edecek takımımız esasen grubumuzda da oynuyor. Lokal olarak gerçekleşmesi planlanan yıldızlar ve küçükler ligleri için hazırlanıyoruz. Her geçen gün büyüyen, sistemli çalışan altyapımız ile yakın gelecekte bayan futbolunun Değerli merkezlerinden birisi Gençlerbirliği olacak.” sözlerini kullandı.

Kırmızı-siyahlı takımın antrenörlerinden Deniz Çiftci ise Gençlerbirliği Bayan Futbol Ekibi’nin profesyonel bir ligde yer alması karşısında düzgün etkileşimler aldıklarını belirtti. Ekibin ıslak ortalamasının 17 olduğuna işaret eden Çiftci, Deneme kazandıkça ekibin daha güzele gideceğini kaydetti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir