Giresunspor geri adım atmayacak

Futbol, Genel, Haberler Nis 29, 2023 Yorum Yok
Giresunspor Kulübü Basın Sözcüsü Emrullah Ekiz, artık rakiplerin bir kıymetinin kalmadığını, kim olursa olsun galip gelip puanlar alarak ligde kalmayı hedeflediklerini söyledi.

Ekiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta Medipol Başakşehir karşısında beklemedikleri bir yenilgi aldıklarını fakat kalan maçlar için futbolculara ve teknik heyete inançlarının tam olduğunu belirtti.

kent olarak daha Çok inanmaları ve daha Çok kenetlenmeleri gerektiğini vurgulayan Ekiz, hiçbir şey için geç olmadığını, moral bozmamaları gerektiğini lisana getirdi.

Ekiz, kendileri için yalnızca İstanbulspor müsabakasının değil her maçın final olduğunu vurgulayarak, “İstanbulspor maçından galip gelirsek öbür maçlar kıymetsiz mi? Olağan ki değil. İstanbulspor, Fenerbahçe, Antalyaspor, kalan maçlara farklı ayrı metotlarla çalışıp galibiyet için alana çıkacağız.” dedi.

Deplasmanda İstanbulspor karşısında mutlak galibiyet hedeflediklerinin altını çizen Ekiz, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Futbol bu, kimi galip gelmek de var, yenilmek de var, biz galibiyet için gideceğiz, mutlak fikrimiz bu fakat Olumsuz bir şey olsa dahi Giresunspor nihayet maçına kadar savaşmaya devam edecek. Bizim için her maç, Özellikle altını çizerek söyleyeyim final maçı. Endişelenmemek lazım, biraz daha sabır, daima birlikte inşallah bu maçlardan puanlarımızı toplayacağız.”

Ekiz, artık rakibin kim olduğu ve oyuncu kalitelerinin kendileri için Değerli olmadığını vurgulayarak, “Rakip kim olursa olsun, galip gelme ve puan alma gayesindeyiz. Bizim için artık hiçbir kadro Değerli değil, çıkıp galibiyet alıp puanları hanemize ekleyip bu ligde kalmak istiyoruz. Giresunspor bu ligde kalacak, hiçbir yere gitmiyoruz.” tabirlerini kullandı.

– “Hakan hocamız o akşam Alışılmış ki bizler üzere üzgündü”

Medipol Başakşehir maçının akabinde teknik yönetici Hakan Keleş ile yaşanan sürece ait bilgi veren Ekiz, “Hakan hocamız o akşam Natürel ki bizler üzere üzgündü, taraftardan Dolayı bir üzgünlüğü vardı. Maç sonu biz bunları konuşmak istemedik, ‘Bir gün sonra oturup konuşuruz.’ dedik.” diye konuştu.

Ekiz, Kulüp Lideri Nahid Ramazan Yamak ile Yönetim konseyi toplantısı yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Yönetim konseyindeki herkes Hakan hocaya itimat oyu verdi ve bir gün sonra Hakan hoca ile konuştuk, ‘Devam edeceğiz, hiçbir yere gitmek yok, biz de bir yere gitmiyoruz, sen de bir yere gitmiyorsun.’ dedik. Bu ekibi el birliğiyle bu limana yanaştırıp yolumuza devam etme kararı aldık. Hakan hocamızla birçok mevzuyu istişare ettik, bu biçimde devam kararı aldık.”

– “Onurcan Piri bu kentin çocuğu”

Ekiz, Medipol Başakşehir maçında yediği ikinci gol sonrası grup kaptanı ve kalecisi Onurcan Piri’ye gösterilen reaksiyona değinerek, şu değerlendirmede bulundu:

“Onurcan Piri bu kentin çocuğu, Başakşehir maçında Hakan hocamız Talih verdi, kaptan olarak da alana çıktı. Yanlışlı bir gol yedi, evet, hakikat, Değerli bir maçta bu Cin kusur yapmak herkesi ister istemez Olumsuz etkiliyor. 20. dakikada reaksiyon vermek Doğal ki yanlışsız bir şey değil, sonuçta maçımız 90 dakika. lakin taraftarın da ister istemez 13 maçtır gelen bir istikrarsızlık, 13 maçta bir galibiyet vardı, bunların verdiği nedenlerden Dolayı haklı olarak da Onurcan’a, idareye yansısını lisana getirdi. Taraftarı da haklı bulduğum noktalar var, Onurcan’ı da haklı bulduğum noktalar var.”

Onurcan’ın grubun Değerli bir oyuncusu olduğunu Anlatım eden Ekiz, “Hatalı bir gol yiyebilir, goller de yiyebilir lakin sonuçta bu ekibin bir modülü, olmazsa olmazlarından biri, o gün yaşandı ve bitti, o yüzden Onurcan’ın Yeniden forma bahtı bulup oyuna devam ettiği vakitler gelecek.” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir