“Guardiola, Brezilya’dan 24M€ istedi”

Futbol, Genel, Haberler Kas 18, 2022 Yorum Yok
Manchester City Teknik Yöneticisi Pep Guardiola ile ilgili Brezilya Futbol Federasyonu’ndan bir İzah geldi.

Brezilya Futbol Federasyonu reis Yardımcısı Francisco Novelletto Neto, birkaç Yıl Evvel İspanyol teknik adamla ulusal ekibin başına geçmesi için irtibata geçtiklerini söyledi. Neto, Guardiola’nın kendilerinden 24 milyon euro yıllık maaş talep ettiğini söyledi.

Brezilyalı futbol adamı açıklamasında, “Yaklaşık 3 Yıl Evvel Guardiola ile bağlantıya geçtik, menajeriyle konuştuk. Guardiola’nın Brezilya ulusal Grubu’na teknik yöneticilik yapmayı kabul edeceğini söyledi. Fakat maaşı yıllık 24 milyon euro dedi” sözlerini kullandı.

Neto, ayrıyeten açıklamasında, “Bunu öğrenen bir meslektaşım kalp krizi geçiriyordu. Biz 2 milyon euro önerdik. Lakin o bonuslar dış 24 milyon euro istedi. Ülkesini terk edeceği ve Brezilya’ya geleceği için bu parayı hak ettiğini düşündü” dedi.

Guardiola, daha Evvel de Brezilya ulusal Ekibi ile anılmıştı. Bu yılın başlarında, Güney Amerika grubunun, Dünya Kupası’ndan sonra Tite’nin yerine İspanyol teknik adamı misyona getirmek istediği öne sürülmüştü. Guardiola, o Devre yaptığı açıklamada, “Manchester City ile mukavelem var, burada Fazla memnunum. Artık bunları tartışmanın vakti değil. Bunların nereden çıktığını bilmiyorum. Brezilya her Vakit kuvvetli ve favori bir ulusal ekip. Daima öyleydi ve her Vakit o denli de kalacak” diye konuşmuştu.

İspanyol antrenör, Manchester City’den ayrıldıktan sonra ise bir ulusal ekibi çalıştırma fikrine sıcak baktığını lisana getirmişti. 51 yaşındaki teknik adam, “Bir sonraki adım, Şayet bir ihtimal varsa, bir ulusal ekip olacak. Copa America’da oynayan bir Güney Amerika ekibi ya da Avrupa’da oynayan bir ekip. Bu tecrübeyi yaşamak istiyorum” demişti.

Guardiola’nın Manchester City ile kontratı dönem sonunda sona eriyor. İngiliz takımının idaresinin, başarılı teknik adamla Dünya Kupası ortasında yeni bir kontrat imzalayabileceği belirtildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir