Guardiola, City ile nikah tazeliyor

Futbol, Genel, Haberler Oca 09, 2023 Yorum Yok
İngiltere Premier Lig gruplarından Manchester City, dönem sonunda kontratı sona erecek olan İspanyol teknik adam Pep Guardiola ile kontrat uzatma konusunda muahedeye vardı.

The Athletic’in haberine nazaran; İngiliz kulübü, dönem sonunda mukavelesi sona erecek olan Pep Guardiola’yı 2 Yıl daha kulüpte tutmak için mutabakata vardı. Haberde, kontratın şimdi resmi olarak imzalanmadığı lakin tarafların prensip muahedesine vardığı belirtildi.

2016 yılında Manchester City’nin başına geçen Guardiola, yeni mukavelesini tamamlaması halinde 2025 yılına kadar grubun başında kalmış olacak. Guardiola, şimdiye dek Manchester City’nin başında 4 Kez Premier Lig şampiyonluğuna ulaşmayı başardı.

NE DEMİŞTİ?

Daha Evvel kendisine kontratı hakkında sorulan sorulara karşılık veren 51 yaşındaki teknik adam, “Burada bir 7 Yıl daha kalır mıyım diye soruyorsanız; sanmıyorum. Bir teknik yönetici olarak burada sahip olduklarımı bulmak Fazla güç. Bu kadar uzun mühlet bir yerde teknik yöneticilik yapabilmeniz için nitekim düzgün bir dayanak almanız gerekiyor. Doğal, güzel sonuçlar da size Yardımcı oluyor. Futbol dünyasında beşerler Fazla kolay bir formda işlerinden olabiliyorlar.” açıklamasını yapmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir