Hakan Çalhanoğlu: “Milano’nun yarısı benden nefret ediyor”

Futbol, Genel, Haberler Mar 14, 2023 Yorum Yok
Milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, Türkiye’deki zelzele felaketinin kendisini etkilediğini belirterek, alanda Istırap çekenlerin yüzünü güldürmek için her şeyini vermesi gerektiğini hissederek oynadığını söyledi.

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden Inter’de forma giyen ve nihayet haftalardaki performansıyla takdir toplayan Çalhanoğlu, La Gazzetta dello Sport’da yer Meydan röportajında farklı hususlardaki soruları yanıtladı.

Inter’in ligde başkan Napoli’nin 18 puan gerisinde olduğu hatırlatılan Çalhanoğlu, “Aslında kimse Inter’in bu kadar geride olmasını beklemiyordu. Napoli, orada olmayı hak ediyor, onları Şampiyonlar Ligi’nde de gördük ancak bu geçen sene olduğu üzere bizim yanlışımız. Bologna, Sampdoria, Empoli ve Monza’ya puan kaybetmeseydik daha yakın olabilirdik. Bunlar bize Sıkıntı veriyor.” dedi.

Napoli’yi yakalamanın zahmetine işaret eden Çalhanoğlu, “Ne olursa olsun biz, Porto maçındaki üzere yanlışsız yaklaşımla oynamalıyız. İtalya Kupası’nı kazanmaya Ehemmiyet veriyoruz, Şampiyonlar Ligi’nde de sürpriz yapabiliriz.” yorumunu yaptı.

Alanda iki farklı Inter izlendiğini bunu neye bağladığı sorulan Çalhanoğlu, “Bunu açıklamak güç, ben de kendime sık sık soruyorum. Şayet Aka kadroları yeniyorsak nitekim kuvvetli olduğumuz için lakin kimi Ufak rakiplere karşı bu kararlılık Noksan kalıyor. Buralarda şampiyonluk kaybediliyor. Hepimizin güzelleşmesi gereken yer burası; motivasyon ve birtakım maçlara yaklaşım.” karşılığını verdi.

Şampiyonlar Ligi nihayet 16 tipindeki Porto maçı

Şampiyonlar Ligi nihayet 16 tipinde Porto ile deplasmanda yapacakları rövanş maçıyla ilgili ne düşündüğü sorulan Çalhanoğlu, “Bir Cenk olacak. Porto stadını güzel biliyorum. Türkiye olarak Portekiz’e karşı Dünya Kupası play-off’u oynadık ve 2-1 kaybettik. Beraberlik için kazandığımız penaltıyı atamadık. Ben Şampiyonlar Ligi’nde bu kadroya gerçekten inanıyorum. Kazanmayı Hayal ediyorum, tahminen de bu Yıl olur. güç olduğunu biliyorum lakin Şayet bunu geçersek her şey olabilir. Bunu yapmak için Porto’da Camp Nou’da gösterdiğimiz performansı göstermek kural.” yorumunu yaptı.

Çalhanoğlu, Porto’yu geçmeleri halinde Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde ezeli rakipleri Milan ile eşlemelerinin, bir derbi oynamalarının kendisinin güzeline gideceğini belirterek, bunun tarihi bir şey olacağını Anlatım etti.

Inter’de alan içindeki rolü hakkında ne düşünüyor?

“Bu dönem en âlâ Çalhanoğlu’nu mu izledikleri” sorusu yöneltilen ulusal oyuncu, “Evet, elbet. Her açıdan kendimi geliştirdim. alan dışında dahi daha olgun bir beşerim. Bu benim zihinsel olarak da en yeterli dönemim zira ben bu rolü oynuyorum. Kendimi yerimde hissediyorum.” dedi.

Inter’deki havanın farklı olduğunu belirten Çalhanoğlu, şunları kaydetti:

“Geldiğim birinci günden beri burada Özel bir hava olduğunu gözlemledim. Grup arkadaşlarıma, teknik takıma, burada çalışan herkese teşekkür ederim. Sevildiğimi hissettim. Taraftarın Olumlu yaklaşımı da Olumlu ve kusur yapsam da beni desteklediklerini biliyorum. Türkiye’deki bu dehşetli zelzele felaketi zihinsel açıdan beni etkiledi. Beni duygusal açıdan sarsan Fazla Aka bir acı. Üzüntü çekenlerin yüzünü güldürmek için her şeyimi vermem gerektiğini hissediyorum. Bu yüzden oyuna daha Fazla giriyorum.”

alan içinde hangi rolde oynamak istediği sorulan Hakan Çalhanoğlu, şu cevabı verdi:

“Beni nereye koyarlarsa elimden gelenin en uygununu vereceğim. ulusal grupta zati oyun kurucu oynuyordum. Benim menajerim de ‘o senin rolün’ dedi bana. Onun bu kelamları benim aklımda kaldı. Bu nedenle kendimi daha Fazla savunmanın önünde görüyorum. Tesadüf değil, benim idolüm Pirlo idi. Inzaghi sayesinde Özellikle defansif açıdan kendimi bu konumda tamamladım. Artık fiziki gayret konusunda da heyecanlıyım. Kaleden daha Irak olacağım, daha az şut çekeceğim lakin geriden oyunu ve ritmi Denetim edebilir, grup arkadaşlarıma yardım edebilirim. Gol sonrasında daima gelebilir San Siro’da Barcelona’ya olduğu üzere.”

Çalhanoğlu, Marcelo Brozovic’in de sakatlıktan Geri dönmesiyle ilgili de “Futbolda ve hayatta rekabet var. Bu herkesin faydasına. Tercihler antrenöründür. Ben yalnızca orta alan ve oyun kurucu olarak Amade olmalıyım. kimi tıpkı maç içinde rolleri değişmek gerekiyor. Brozovic’in dönüşüyle, Avrupa’daki en eksiksiz orta alanına sahip ekibiyiz.” dedi.

Avrupa futbolunda Modric, De Bruyne, Casemiro üzere isimlerin daima konuşulduğu belirtilen ve kendisinin kıymetinin göz arkası edilip edilmediği sorulan ulusal oyuncu, “Evet, biraz göz gerisi edildiğimi düşünüyorum. Bahsettiğiniz isimlerden Fazla da uzakta değilim. Onlara yaklaşmak için her şeye sahibim. Kendi rolümde, Avrupa’da birinci 5 oyuncudan biri olarak görüyorum, bunu alçak gönüllükle lakin farkındalıkla söylüyorum. kimi bazı oyuncular, Premier Lig’de oynayanlar daha Çok görünürlüğe sahip olabilirler.” formunda yanıtladı.

“O vahim 6 Şubat’ı unutmayacağım”

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan zelzele felaketinin kendisini etkilediğini belirten Hakan Çalhanoğlu, şöyle devam etti:

“O müthiş 6 Şubat’ı unutmayacağım. 8 Şubat doğum günüm ve en küçük bir Tebrik dahi yapmadım. Yediğim yemeğin tadı bile birebir değildi. Bu güç vakitte, hepimiz ülkeye yardım için birleştik ve bu takviyesi Yurt dışından da görmek benim kalbimi eritiyor. Keşke yalnızca trajedilerde değil, her Vakit bu türlü destekleyici olabilsek.”

Mili futbolcu, Türkiye Futbol Federasyonu ile kısa müddet Evvel videokonferans yaptıklarını lisana getirerek, “Yerlerinden olmuş şahıslar için konteynır sağlayacağız. Ben de ferdî olarak kimi Türk atletleri ve vakıfları, yetim çocuklara 18 yaşına gelinceye kadar yardım etmeleri için çalışıyorum.” dedi.

“Şehrin yarısı beni seviyor, yarısı nefret ediyor”

Inter taraftarlarıyla alakası de sorulan Hakan Çalhanoğlu, “Başlangıçta taraftarların birtakım kuşkuları vardı. Bu olağan. Milan’dan geliyorsunuz, Eriksen üzere Aka bir oyuncunun yerini alıyorsunuz, kolay değildi.” biçiminde yanıt verdi.

Daha Evvel kentin diğer Aka grubu Milan’da oynadığı ve kırmızı-siyahlı taraftarların kendisi aleyhinde tezahüratta bulunduğu hatırlatılan ulusal futbolcu, şöyle konuştu:

“Kentin yarısı için idolüm, öbür yarısı için düşmanım. Yarısı beni seviyor, yarısı nefret ediyor. Tıpkı gün içinde başıma geldi. Sokakta Milanlılardan hakaret işittim, daha sonra İnterlilerin tezahüratlarını duydum. Bu futbolla alakalı bir şey. Ben ne birinci ne de son.”

Inter ile kontrat yenileme konusu

Çalhanoğlu, kulübüyle mukavele yenilemesiyle ilgili de “Inter’in benimle mukavele yenilemek istemesi nedeniyle gururluyum ve benim isteğim de burada kalmak. ancak ben sonrasında da bile futbolun içinde olarak Milano’da kalmak istiyorum. Tahminen, kentte Noksan olan bir yüzde 100 bir Türk restoranı açarım.” diye konuştu.

Öte yandan, La Gazzetta dello Sport’ta çıkan bir Öbür haberde de mavi-siyahlı kulübün ulusal oyuncu Çalhanoğlu’nun kontratını 2027 yılına kadar uzatulabileceği belirtildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir