Hakan Keleş: “Düzeltmek bizim elimizde”

Futbol, Genel, Haberler Eki 31, 2022 Yorum Yok

Spor Toto Harika Lig’in 12. haftasında konuk olduğu Medipol Başakşehir’e 3-1 yenilen Bitexen Giresunspor’un teknik yöneticisi Hakan Keleş, yakaladıkları fırsatları değerlendiremediklerini söyledi.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Hakan Keleş, “Maç öncesi planımız birinci yarıda rakibimiz için alanları daraltmaktı. Zira Fazla düzgün pas yapan, hareketli oynayan ve geniş alanda tesirli bir gruptu. Kendi alanımıza çekilsek de Fazla Çok atağa çıkamadık. Yakaladığımız konumları değerlendiremedik. Rakibe de birinci yarıda Fazla Çok durum verdiğimizi düşünmüyorum. Sonra yediğimiz gol biraz istikrarımızı bozdu lakin ikinci yarı riskleri aldık, önde oynamaya başladık. Yakaladığımız durumlar var. Rakibimizin kaliteli ayakları var. Takım kalitesi olarak bizden Fazla farklılar. Kötü bir gidişatımız var, düzeltmek bizim elimizde.” tabirlerini kullandı.

“Kulübümüzün durumundan kaynaklı Fazla Çok dayanak alamıyoruz.” sözlerini kullanan Keleş, “Bu Kötü günlerde önümüzde İstanbulspor maçı var. O bize ilaç olabilir. Topluluğumuzun birleşmesi, seyircimizin takviyesiyle alacağımız 3 puan ilerisi için bize ümit vadedecek. Buralara Fazla kolay gelmedik. Geçen sene de güç günler yaşamıştık. Topluluk olarak birleşmemiz gerekiyor. İnşallah İstanbulspor maçı var, bizler için Fazla değerli. O maçı kazanıp rahatlamak istiyoruz. Başakşehir’e bundan sonraki maçlarında muvaffakiyetler diliyoruz.” biçiminde konuştu.

Hakan Keleş, taraftarların gösterdiği reaksiyon hakkında gelen bir soruya ise şu cevabı verdi:

“Taraftar düzgün günde de Üzücü günde de ekibinin yanında olmalı. Biraz meşakkat olduğunu düşünüyorum. Sonuçta taraftar takviyesine gereksinimimiz var. öteki rakiplerimiz inanılmaz taraftar takviyesiyle oynuyor, bizim de bu türlü olmalı. Deplasmandan puanlar getiriyoruz ancak İç alandaki MKE Ankaragücü maçının istediğimiz üzere sonuçlanmaması planları bozdu. İstanbulspor maçında olmazsa olmazlarımızdan İç alan takviyesini uygun kullanmamız ve kadromuzun taraftar dayanağını görmesi gerekiyor. Buralara kolay gelmedik, kolay da kaybetmeyeceğiz. Maddi olarak Çok takviye görmeyen bir kulübüz. Taraftarlarımızın Üzücü günde de kadromuzun yanında olacağına inanıyorum.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir