Henderson, Wembanyama’dan önce Draft’ta 1. seçilmek istiyor

Basketbol, Bilgi May 18, 2023 Yorum Yok
2023 NBA Draftı’nda 2 numaradan seçilmesi beklenen Scoot Henderson, 1 numaradan seçilme ihtimalinin bulunduğunu söyledi.

NBA Draft Lotaryası’nda 1. Alelade seçme hakkını kazanan San Antonio Spurs’ün, tercihini yüksek ihtimalle Fransız yıldız adayı Victor Wembanyama’dan yana kullanması bekleniyor.

Bununla Bir arada 2023 draft sınıfının bir diğer üst seviye oyuncusu Henderson, Sports Illustrated’dan Kevin Sweeney’ye yaptığı açıklamada 1. Dizi için kendi isminin da dikkate alınması gerektiğini belirtti:

“Kesinlikle. 1 numaradan seçilme ihtimalim olduğunu düşünüyorum ve her rekabetçi kişinin yapması gerektiği üzere kendime de inanıyorum. 1 numaradan seçilmeyi ve San Antonio’da bir hayran kitlesi oluşturmayı isterim.”

19 yaşındaki oyuncu, bu dönem NBA G-League Ignite formasıyla Lokal ve milletlerarası maçlarda 17.6 sayı, 5.1 ribaund ve 6.6 asist ortalamalarla oynamıştı.

Wembanyama’nın Spurs tarafından seçilmesi durumunda, Henderson birinci beş Alelade seçme hakkı olan öbür ekipler Charlotte Hornets, Portland Trail Blazers, Houston Rockets yahut Detroit Pistons tarafından tercih edilebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir