Hikmet Karaman’a hakaret eden sanığa 1500 TL ceza

Futbol, Genel, Haberler May 18, 2023 Yorum Yok
Kayserispor’da teknik yöneticilik yaptığı periyotta toplumsal medya hesabından Hikmet Karaman’a küfür ederek hakaret ettiği gerekçesiyle tutuksuz yargılanan Erkan D., 75 gün karşılığı 1500 TL Nakit cezasına çarptırıldı.

Olay, geçen Yıl 6 Mart’ta Kayseri’de meydana geldi. Teze nazaran, Kayserispor eski teknik yöneticisi Hikmet Karaman, toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Erkan D. isimli bir şahıs ise Laf konusu paylaşımın altına, ‘Ulan illaki ligin tabanına girene kadar bu Hikmet’i tutacaklar’ halinde yorum yaptı ve küfür etti. Şikayet üzerine kuşkulu Erkan D. hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma yürütülerek iddianame düzenlendi. İddianame kapsamında, ‘sesli yazılı yahut manzaralı bir mesaj ile hakaret’ hatasından 3 aydan 2 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Kayseri 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına sanık Erkan D. katılmadı. Hikmet Karaman’ın şikayetçi avukatı ise salonda Amade bulundu. Sanık Erkan D., evvelki sözünde, “12 yaşında yeğenime oyun oynaması için telefonumu veririm. Hesap bana ilişkin lakin paylaşımı yeğenim yapmış. Suçsuzum” dedi.

Mahkeme hakimi Birol Küçük, sanık Erkan D.’yi, ‘sesli yazılı yahut imajlı bir mesaj ile hakaret’ cürmünden 75 isimli gün karşılığı 1500 TL Nakit cezasına çarptırdı. Yargıç sanığın sabıkasız olması nedeniyle cezasının kararın açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir