Hüseyin Eroğlu’ndan şampiyonluk sözleri

Futbol, Genel, Haberler Nis 25, 2023 Yorum Yok
Spor Toto 1. Lig’in 34. haftasında alanında Ankara Keçiörengücü’nü 4-1 yenerek şampiyonluğunu ilan eden Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Hüseyin Eroğlu, “Benim birinci şampiyonluğum ve Muhteşem Lig’e çıkmaktı daima hayalim.” dedi.

Eroğlu, maçın akabinde düzenlediği basın toplantısında, ligde şampiyonluğu erken ilan eden grupların motive sorunları yaşandıklarını gördüklerini söyledi.

Bugün kendilerinin üst lige çıkmalarına Karşın rakibi ciddiye alarak alana çıktıklarına işaret eden Eroğlu, “Yoğun bir taraftar kitlesiyle Bir arada Kıymetli bir maç oynadık. Oyunumuzla da aldığımız skorla da liderliği hak ettik. Burada oyuncularımla gurur duyuyorum. Taraftarlarıma teşekkür etmek istiyorum. Daimi Anlatım ediyorduk, ‘Biz şampiyonluğu Birlikte kazanacağız’ diye, ‘Onların dayanağına gereksinimimiz var’ diye. Bugün dolu tribünlerde oynadık. Onlardan bir isteğim var. Seneye Muhteşem Lig’de olacağız. Ne olursa olsun bu tribünleri dolduralım. Zira Samsunspor hakikaten futbolda Türkiye’nin bir markası.” sözlerini kullandı.

Üstün Lig’de de dolu tribünlere oynanması halinde stattaki atmosferden birçok kadronun zorlanacağını belirten Eroğlu, şöyle devam etti:

“Ama bu atmosferi yaratacak olan taraftarlarımız ve ne olursa olsun gruplarına takviye olsunlar. Bu Fazla değerli ve kıymetli. Benim Alışılmış ki birinci şampiyonluğum yani Muhteşem Lig’e çıkmak da daima hayalim. Üstün Lig’de grup çalıştırmak istiyordum ve gerçekleşti. Şu Lahza Türk futbolunda, Cumhuriyetimizin 100. yılında bence Samsunspor kurtuluş reçetesini veriyor. Bunu söylemek istiyorum. Zira tesisiyle, taraftarıyla, kurumsal yapısıyla, akademisiyle, Yönetim konseyiyle, lideriyle sahiden Muhteşem Lig’i hak eden bir kulüp, Samsunspor ve Muhteşem Lig’in de Samsunspor’a muhtaçlığı var.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir