İstanbulspor ile Süper Lig’e Fatih Tekke damgası!

Futbol, Genel, Haberler Nis 27, 2023 Yorum Yok
Sükseli futbol mesleğinin akabinde antrenörlükte aradığı fırsatları bir türlü bulamayan Fatih Tekke, yıllar sonra Talih bulduğu Harika Lig’e damga vurdu.

Sarı-Siyahlılar’ın başına geçtiği periyotta Öbek düşme potasının birinci adaylarından biri olarak gösterilen İstanbulspor, mütevazı ve kısıtlı takımıyla Tekke idaresinde şu Lahza kurtuluşun en kuvvetli adayı oldu.

Fenerbahçe’yle deplasmanda 3-3 berabere kalarak rakibine şampiyonluk yolunda Fazla Kıymetli bir çelme takmayı başaran 45 yaşındaki çalıştırıcı, altın pahasında 1 puanı da hanesine yazdırdı. 29 puana ulaşan İstanbul temsilcisinin önünde ligden çekilen kadrolarla hükmen kazanacağı iki maç da bulunuyor. Yani dönem sonu için 35 puanı garanti olan Boğalar, rakiplerinin alacağı sonuçlara nazaran bir galibiyet dahi elde etse ligde kalmayı garantileyebilir.

4’Ü İÇ SAHADA

Üstelik İstanbulspor geriye kalan 5 maçının 4’ünü de İç alanda, Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda oynayacak. Öbek düşmesine Kesin gözle bakılırken, kurtuluş yolunda en kuvvetli Namzet durumuna gelen İstanbulspor aldığı sonuçlar kadar Fatih Tekke idaresinde oynadığı futbolla da takdir kazandı. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir