İstek Çalımbay: “Sivasspor hepsinden daha başarılı”

Futbol, Genel, Haberler Kas 03, 2022 Yorum Yok

Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, UEFA Avrupa Konferans Ligi G Grubu’nu lider bitirerek direkt nihayet 16 tipine yükselmelerinin Fazla değerli olduğunu söyledi.

Çalımbay, kümenin 6. ve nihayet haftasında deplasmanda Çekya’nın Slavia Prag kadrosuyla 1-1 berabere kaldıkları maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Slavia Prag karşısında sonucu elde edecek performansı gösterdiklerini belirten Çalımbay, “Buradan alacağımız bir puan bile bizi lider çıkaracaktı. Biz başkan tamamladık fakat bana nazaran kümenin favori kadrosu Slavia Prag’dı. Harika bir grupları ve taraftarları var. Bugün de Fazla yeterli oynadılar. Biz de Vakit vakit güzel oynadık, konumlar bulduk, gereken yerde Fazla âlâ defans yaptık. Vakit vakit Fazla bocaladık ancak muhtaçlığımız olan puanı aldık. Kümesi lider tamamlamak bizim için Fazla pahalı.” diye konuştu.

Kırmızı-beyazlı ekibin teknik yöneticisi, Küme liderliğinin akabinde bu kulvardaki amaçları ile Aralık transfer periyodundaki transfer planlamasında değişiklik olup olmadığının sorulması üzerine, şu sözleri kullandı:

“Eksiklerimiz var. Kesinlikle orayı tamamlayacak formda oyuncular almaya çalışacağız fakat Fazla Aka bir bütçeye sahip değiliz. Mütevazı bir ekibiz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Üç yıldır Avrupa’ya gidiyoruz. çok da yeterli işler yapıyoruz. Türkiye’ye puanlar kazandırıyoruz. Bugün de Tekrar ulusal maç üzere oynadık. Transfer yapmamız gerekiyor. Bunun yanında ligi de götürmemiz gerek. Onun için en az 2-3 uygun oyuncu almamız lazım. Bunları yapabilirsek hem ligde hem de Avrupa’da daha Fazla Laf sahibi olabiliriz. Bana nazaran Trabzonspor, Fenerbahçe ve Başakşehir’in takımlarıyla, bütçeleriyle yaptıkları şeyler olağan. Sivasspor hepsinden daha başarılı bir halde Avrupa’da uğraş ediyor. Bu performansı devam ettirmek istiyoruz. Kümelerden sonra Fazla güçlü grupların da geleceğinin farkındayız. O vakte kadar Fazla güzel bir duruma gelmeliyiz ki o cinsleri atlayalım. Bunun için de transfer Fazla değerli.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir