Ivan Mance: “5 Yıl içinde basamakları çıkacağız”

Futbol, Genel, Haberler Kas 02, 2022 Yorum Yok

Spor Toto 1’inci Lig’de Göztepe’nin Sportif Yöneticisi Ivan Mance, amaçlarının uzun vadeli olduğunu, 5 Yıl içerisinde basamakları adım adım çıkacaklarını söyledi.

Türk sporunun birinci yabancı yatırımcısı olarak bu dönem İzmir’in ve Türkiye’nin en esaslı takımlarından Göztepe’nin futbol şubesini devralan Sport Republic’de reis Rasmus Ankersen’in kulübün en yetkili ismi olarak görevlendirdiği Hırvat spor adamı, Demirören Ajansı’na (DHA) açıklamalar yaptı. Kaleci olarak Türlü kulüplerde forma giydikten sonra ülkesinde HNK Rijeka ekibini sportif yönetici olarak Avrupa’ya taşıyan 39 yaşındaki Mance, Göztepe’nin potansiyeline Fazla inandığını, başarılı olacaklarını lisana getirdi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 2022 Hüseyin Yangır Dönemi Halı alan Futbol Turnuvası’nın Kültürpark’taki açılışına Altay Teknik Yöneticisi Sinan Kaloğlu, Altınordu Teknik Yöneticisi Ufuk Kahraman ve Ekmas Sportif CEO’su barış Orhunbilge’yle Birlikte katılan Ivan Mance, açılışın akabinde Özel açıklamalarda bulundu. Mance, “Kulübün Çağ süreci bizim planlandığımızdan daha uzun sürdü. Bu yeni bir başlangıç. Birinci dönem her Vakit gerilimli ve her Vakit zordur lakin birinci kısmı geçtik ve artık önümüzde yeni Saha okumalar var. Göztepe’nin potansiyeli Fazla Aka ancak maksatlar bir gecede gerçekleşmeyecek, kolay olmayacak” dedi.

“PLANLARIMIZ UZUN VADELİ”

“Ne yaptığımızı Kesin olarak biliyoruz. Birinci dönemde, 2 dönemde, 5 dönemde nerede olmak istediğimizi biliyoruz” diyen Mance, “Göztepe’nin Tüm planları uzun vadeli. Ben buna hakikaten inanıyorum. O yüzden bu projeye katıldım. Kulübün potansiyeli inanılmaz lakin Olağan ki kulübün tekrar yapılanmaya, baştan aşağı revizyona muhtaçlığı var. Biz herşeyi adım adım, mantıklı yapılanmayla gerçekleştirmeyi istiyoruz. Tahminen başlangıçta Acı çektik ancak uzun vadeli olarak bu proje Fazla Aka olacak. Bizim amaçlarımızdan biri akademi. Zira yeni bir akademi yapmak istiyoruz. Bunu Göztepe’nin geleceği için Mecbur görüyoruz. Türkiye’nin en kuvvetli scout takımını oluşturmak istiyoruz. Biz Türk gençlerinin yeteneklerine inanıyoruz” diye konuştu.

“ZAMAN VE SABIRA GEREKSİNİMİMİZ VAR”  

Taraftardan biraz sabır isteyen Sportif Yönetici Mance, “Şunu da anlamalıyız, Göztepe’nin Harika Lig’den düştüğü Fazla travmatik bir dönemden sonra misyona geldik. Ruhsal olarak oyuncular, çalışanlar herkes ruhsal çöküş içindeydi. 22 yeni oyuncu getirdik. Kusur Alışılmış ki yapabiliriz. Yanılgı yapmamak imkansız fakat daha uzun vadeli olarak bize katkı sağlayacak yapıyı inşaa ediyoruz. Bu projenin içerisindeki herkes, reis Rasmus Ankersen, ben, Sport Republic’in her üyesi daha Evvel tıpkı metotlarla Önemli muvaffakiyetler elde ettik. Hırvatistan’da Rijeka’da 7.5 yılda 70 milyon Euro kar ettik. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Yalnız biraz vakte gereksinimimiz var. Taraftardan beklentimiz biraz sabır. Bu vakte yaydığımızda başarılı olacak bir proje” dedi.

“TEKNİK GRUBA İNANIYORUM”

Teknik takımda farklı bir yapılanmaya giderek Radomir Kokovic’i futbol metodolojisi yöneticisi, Ekrem Dağ’ı A grup başantrenörü, Şakir Özkayımoğlu’nu ise teknik Mesul olarak belirleyen Göztepe’de Mance, “Ben futbolda antrenörlerime inanıyorum. Kimin oynayacağına antrenörler karar verir. Her antrenör her Vakit kazanmak ister. Radomir Kokovic, Şakir Özkayımoğlu ve Ekrem Dağ kadroyla ilgili Birlikte karar verip uyguluyorlar. Biz bir Bina yaratmaya çalışıyoruz. Bu yapıda her departmanın kendine has tertip şeması olacak” açıklamasını yaptı.

“GÖZTEPE’NİN AMAÇLARI BİTMEZ” 

“Biz kulübü akademiden üst yapıya ve idari yapılanmaya her düzeyde organize etmeye çalışıyoruz” diyen Ivan Mance, maksatlarla ilgili, “Takıma bu dönem bir baskı uygulamıyoruz lakin biz Göztepe’yiz, maksadımız bitmez. Benim ferdî amaçlarımı sorarsanız ben her Vakit en yukarıyı Düş ederim. Bu yıl, sonraki dönemler ve önümüzdeki 5 Yıl için gayelerimiz var. Gerçekçi olmamız gerekirse ligin en genç kadrolarından biriyiz lakin üst sıralar için talihimizi zorlayacağız. Önümüzde ocak ayındaki transfer periyodu de var. Gruba muhtaçlık doğrultusunda destek yapabiliriz” tabirlerini kullandı.

“HER HAFTA GÜZELE GİDİYORUZ”

Ivan Mance, “Transfer periyodunda yeterli oyuncular aldık. Genç, uygun yerli oyuncuları bünyemize kattık. Oynamaya başladılar. Ekip her geçen hafta uyguna gidiyor. Fizikî olarak başladığımızdan Fazla daha yeterli noktadayız. Scout departmanımız hala yapılanma halinde. Bu departmanda kusur yapmak istemiyoruz. Sport Republic’in Premier Lig’deki kulübü Southampton ve Göztepe için ortak scout departmanı kuruyoruz. Göztepe Fazla büyük, Southampton’dan daha Aka bir kulüp. En düzgün akademi, en âlâ sistem, en güzel scout grubunu kurmak için buradayım. En Aka avantajımız Göztepe ve İzmir” dedi.

“TARAFTARLA GÜÇLÜYÜZ”

Göztepe taraftarlarının her Vakit kadronun gerisinde durduklarını belirten Hırvat spor adamı, şimdiye kadar olduğu üzere bundan sonra da taraftarla Bir arada kuvvetli olacaklarını söyledi. Ivan Mance, “Göztepe maçlarının her 90 dakikasında daima Bir arada sevgi ve müspet güç ile grubun ve oyuncuların gerisinde durabilirsek durdurulamaz bir Güç haline gelebileceğimizi düşünüyorum. Biz Göztepe’yiz ve kulüp aile ve aile olduğu için her Vakit kulübe takviye olmalıyız” sözlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir