onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Basketbol
  4. »
  5. İzmir Büyükşehir Belediyesi Avrupa üçüncüsü

İzmir Büyükşehir Belediyesi Avrupa üçüncüsü

admin admin -
12 0
Yalova’da düzenlenen ve Avrupa’nın en Kıymetli kupaları ortasında yer Meydan IWBF EuroCup 3’te İzmir Büyükşehir Belediyesi nihayet maçında İngiltere temsilcisi London Titan’ı 69-56’lık skorla yenerek Avrupa üçüncülüğünü kazandı.

Bu Kıymetli şampiyonayı Alman grubu Hannover United birinci tamamlarken, Dinamo Sassari ikinci oldu. Şampiyonada düzgün bir performans sergileyen Ahmet Efetürk, en değerli atlet seçildi ve turnuvanın da en yeterli beşine girdi.

IWBF EuroCup-3’te B Kümesi’nde yer Meydan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, birinci maçında Fransız Toulouse IC’yi 74-61, İtalyan Dinamo Sassari’yi 71-67 ve İsviçre temsilcisi Pilatus Dragon’u 67-42 yenerek kümesi lider tamamladı. Yarı final maçında Almanya temsilcisi Hannover United’a 58-82 kayben İzmir grubu, 3.’lük-4.’lük müsabakasında İngiltere temsilcisi London Titan’ı 69-56’lık skorla yenerek Avrupa Üçüncülüğü’nü kazandı. İzmir’e kupa ile dönmenin memnunluğunu yaşadıklarını söyleyen antrenör Ali Reyhani, “Ülkemizde düzenlenen EuroCup-3’te Avrupa üçüncüsü olduk. Şampiyon gruba yarı finalde yenildik, öbür finalisti ise kümemizde yendik. Bizler için hoş ve verimli bir şampiyona oldu. Artık bütün gayemiz ligi en yeterli yerde tamamlamak hedefindeyiz ve bunu başaracak güçteyiz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir