Jackson, Nikola Jokic’e MVP oyu vermediği için özür diledi!

Basketbol, Bilgi May 12, 2023 Yorum Yok
ESPN’in NBA analisti ve yorumcusu Mark Jackson, Denver Nuggets süperstarı Nikola Jokic’e MVP mükafatı için oy vermeyerek “büyük bir hata” yaptığını söyledi.

Evvelki iki dönem arka geriye MVP mükafatlarını kazanan Jokic, bu dönem Namzet yarışını 15 birincilik, 52 ikincilik ve 32 üçüncülük oyu alarak tamamlamıştı.

NBA Perşembe günü MVP için oy verenlerin seçimlerini yayınlamıştı ve Jackson’ın oy pusulasında Embiid birinci, Milwaukee’den Giannis Antetokounmpo ikinci, Boston’dan Jayson Tatum üçüncü, Oklahoma City’den Shai Gilgeous-Alexander dördüncü ve Cleveland’dan Donovan Mitchell beşinci gözüküyordu.

Jackson, SiriusXM NBA Radio’dan Justin Termine ve Eddie Johnson ile yaptığı röportajda, şu açıklamaları yaptı:

“Ben her Vakit yaptığım kusurları üstlenen biriyimdir. Ve bu yaptığım mutlaka Aka bir küsurdu. Nasıl yaptığımı düşününce, Bir pivot, iki forvet ve iki guard için oy kullanmıştım. Yani aklımdan bile geçmemişti.

Denver Nuggets’tan özür diliyorum. Yalnızca MVP tartışmalarında yer almakla kalmayıp, oy pusulamda olmayı hak eden Nikola Jokic’ten de özür diliyorum. Kendisi basketbol tarihinin en Aka oyuncularından biri olmasının yanı sıra, bütün vakitlerin en âlâ 10 pivotu ortasında da yer alıyor. Yani yanılgımı kabulleniyorum. Oyumu geçersiz kılmak falan istiyorsanız, başımın üstünde yeriniz var. Bir kusur yaptım…

MVP oyum Yeniden Joel Embiid’e giderdi, Ancak Giannis ve Joker ikinci ve üçüncü sırada olurdu. Bunu hak ediyorlar. Jokic dayanılmaz bir Yıl geçirdi. Tarih yazmaya devam ediyor. Kusurumu üstleniyorum ve özür diliyorum.”

Jokic olağan dönemi 24.5 sayı, 11.8 ribaund ve 9.8 asist ortalamalarla tamamlamış ve 29 triple-double yaparak NBA’de bu alanda lider olmuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir