Jorge Jesus’a yeni sözleşme! Ali Koç’un hedefi istikrar

Futbol, Genel, Haberler Nis 24, 2023 Yorum Yok
Fenerbahçe’de bir yandan lig ve kupa amaçlarına odaklanılırken, diğer taraftan da Teknik Yönetici Jorge Jesus’un geleceği merak ediliyor.

Mukavelesi dönem sonunda bitecek olan Portekizli teknik yönetici konusunda sarı-lacivertli idare, devam etmeye sıcak bakıyor. reis Ali Koç ve idaresi, Jesus’la kontrat yenileme konusunda istekli duruyor. Lakin burada nihayet kelam, 69 yaşındaki çalıştırıcıda olacak.

nihayet yıllarda hoca konusunda yaşanan istikrarsızlık da toplulukta hoşnutsuzluk yaratıyor. Bu sebeple artık bir istikrar sağlanması hedefleniyor.

UZUN VADELİ BİR PLAN

Jorge Jesus’un devam etmek istemesi halinde kontrat yenileme çalışmaları başlayacak ve uzun vadeli bir plan ortaya konacak. Zira şu anda Avrupa ve dünya futbolunda âlâ bir teknik yönetici bulmak kolay değil…

Jorge Jesus’un ayrılması halinde tekrar bir teknik yönetici arayışı başlamak zorunda. 2021-22 dönemi başında Fenerbahçe’de bu durumun düşüncesi yaşanmış, uzun arayışlar sonucu eski teknik yöneticilerden Vitor Pereira ile anlaşılmıştı.

TÜRKİYE’Yİ TANIDI

Jorge Jesus üzere marka hocalarla mutabakat tabanı bulmak da kolay değil. O nedenle Jesus’la devam etmek Fenerbahçe için en gerçek seçim olarak görülüyor. Tıpkı vakitte tecrübeli antrenör artık Türkiye’yi de tanıdı. Ligi ve rakipleri Fazla yeterli bilen Jesus, İstanbul’a adapte oldu.

Öte yandan geçen hafta Kadıköy’de 4-2 kaybedilen Beşiktaş derbisi bir Düş kırıklığı yaratsa da, reis Ali Koç ve Jorge Jesus hafta ortasında Samandıra’da bir ortaya gelerek görüşmüştü.

Jesus, Beşiktaş yenilgisinde sorumluluğu da üstlenmişti. Ali Koç ve Jesus, var amaçlar doğrultusunda daha Fazla çalışarak, nihayet anne kadar yarışta kalmalarını gerçek bulmuştu. Hem ligde şampiyonluk yarışında hem de kupada final yolunda devam eden Biricik Doruk adayı kadro da şu anda Fenerbahçe… 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir