onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Jorge Jesus’un bileği iç sahada bükülmüyor

Jorge Jesus’un bileği iç sahada bükülmüyor

admin admin -
35 0
Fenerbahçe’de Jorge Jesus rüzgarı esiyor. Portekizli çalıştırıcı kısa müddette Sarı-Lacivertli takımda Aka bir değişime imza attı. Kadıköy grubunu ligde 5 puan farkla başkan yapan Jesus’un çalıştırdığı kadrolar İç alanda aldığı başarılı sonuçlarla dikkati çekiyor. Fenerbahçe de 68 yaşındaki teknik yönetici idaresinde konutunda oynadığı 7 lig maçında 6 galibiyet aldı, 1’inden de beraberlikle ayrıldı. Sarı-Lacivertli grubun alanında oynadığı maçlarda aldığı sonuçlar 29 puanla dorukta olmasında Kıymetli rol oynadı.

ŞAMPİYONLUKTA TESİRLİ OLMUŞTU

Portekizli teknik yönetici 2009-2010 döneminden beri çalıştırdığı gruplarda İç alan maçlarında rakiplerine pek Talih tanımıyor. Jorge Jesus, nihayet 14 yılda misyon yaptığı Benfica, Sporting Lizbon, al Hilal, Flamengo ve Fenerbahçe’de meskeninde oynadığı 197 lig müsabakasında 161 galibiyet elde etme başarısı gösterdi. Bu müsabakalarda 27 beraberlik Meydan tecrübeli çalıştırıcı yalnızca 9 Kez kaybetti. Fenerbahçe’nin nihayet lig şampiyonluğunda da İç alan sonuçları Kıymetli rol oynamıştı. Sarı-lacivertliler 2013-2014 döneminde Mesut sona ulaşırken konutunda oynadığı 17 müsabakadan 14 galibiyet ve 3 beraberlikle ayrılmıştı.

İSTATİSTİKLERDE ZİRVEDE

Evinde oynadığı nihayet 14 Üstün Lig maçında 11 galibiyet, 3 beraberlik alarak hiç yenilgi yaşamayan Fenerbahçe, nihayet 6 İç alan müsabakasında da puan kaybetmedi. Harika Lig’de oynadığı nihayet 8 karşılaşmanın 6’sında gol yemeyen Sarı-Lacivertliler, bu dönem rakiplerine en az şut fırsatı tanıyan grup pozisyonunda yer aldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir