Kaan Ayhan transferinde opsiyon detayı!

Futbol, Genel, Haberler Oca 31, 2023 Yorum Yok
Galatasaray’da yeni transfer Kaan Ayhan’ın kaideye bağlı satın alma opsiyonundaki ayrıntı ortaya çıktı.

Galatasaray, İtalya Serie A grubu Sassuolo’dan ulusal futbolcu Kaan Ayhan’ı dönem sonuna kadar kiralık olarak takımına kattı.

Kulüpten yapılan açıklamada; “Profesyonel futbolcu Kaan Ayhan ve kulübü Us Sassuolo Calcio s.r.l ile oyuncunun 2022-23 dönemi için kurala bağlı satın alma opsiyonlu süreksiz transferi konusunda muahedeye varılmıştır. Buna nazaran, futbolcunun eski kulübüne net 400.000 € fiyatında süreksiz Transfer fiyatı ödenecektir. Futbolcunun satın alma opsiyon bedeli 2.800.000 Euro’dur. Futbolcuya ise 2022-2023 dönemi için net 9.500.000 TL dönemlik fiyat ödenecektir.” sözleri kullanıldı.

EN AZ 1 DAKİKA MÜHLET ALIRSA…

Kaan Ayhan ligin kalan kısmında 8 maçta en az 1’er dakika mühlet alması halinde yahut Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi elemelerine katılma hakkı kazanması durumunda Mecbur opsiyon devreye girecek.

Böylelikle Galatasaray, 2.8 milyon euro ödeyerek ulusal futbolcunun bonservisini alacak. 400 bin euro da kiralama bedeli eklenince Kaan Ayhan, Sarı-kırmızılı kulübe 3.2 milyon euroya mâl olmuş olacak.

DAHA AZ MAAŞI KABUL ETTİ

ulusal futbolcunun yarım dönemlik maaşı 600 bin Euro. Kontratın diğer 3 yılında sırasıyla 1 milyon Euro, 1 milyon 250 bin Euro ve 1 milyon 350 bin Euro alacak olan Kaan Ayhan, Sassuolo’daki fiyatından daha az bir sayı karşılığında Galatasaray’da oynamayı kabul etti. 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir