onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. “Kadıköy panteri” Pancu’dan şampiyonluk açıklaması!

“Kadıköy panteri” Pancu’dan şampiyonluk açıklaması!

admin admin -
27 0
Futbolculuk mesleğinde Üstün Lig’de Beşiktaş ve Bursaspor formalarını da giyen ve şu Lahza Romanya 20 ıslak Altı ulusal Ekibi’ni çalıştıran teknik yönetici Pancu, “WinterLeague Convention Hosted by Antalyaspor (WL Convention)” tertibi için geldiği Antalya’da, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Türkiye’yi ikinci vatanı olarak gördüğünü Anlatım eden Daniel Pancu, anılarını hatırladıkça Mesut olduğunu lisana getirdi.

Eski Rumen futbolcu, Beşiktaş’ın 17 Nisan 2005’te Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda 4-3 kazandığı ve siyah-beyazlıların o dönemki kalecisi Oscar Eduardo Cordoba’nın 80. dakikada Kırmızı kart görmesiyle yerine geçtiği ve kendisine “Kadıköy panteri” lakabının takıldığı maçın hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

“O maçı hoş kazandık. Olağan burada bir şey açıklamak istiyorum. Futbolseverlerin yalnızca beni o çabada kaleye geçmemle hatırlamalarından rahatsızım. Beşiktaş için Fazla Değerli gollere imza attığımı unutuyorlar. Kaleye geçtim, topun nereye geleceğini güya hissediyordum. Kaleci üzere anılmaktan hoşnut değilim. Daha Değerli goller attım. Benim yerim santrfordu, kalecilik değildi.”

Şampiyonluk yarışında Galatasaray’ı avantajlı buluyor

Üstün Lig’i yakından takip ettiğini belirten Pancu, şampiyonluk iddiasında bulundu.

Daniel Pancu, Spor Toto Üstün Lig’in 18. haftasında oynanan Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi deplasmanda 3-0 yendiği derbi çabasını de izlediğini bildirerek, “Galatasaray, bu galibiyetle Kıymetli bir avantaj sağladı. Aka ihtimalle bu dönem Galatasaray şampiyon olabilir.” sözünü kullandı.

Okan Buruk’un muvaffakiyetinden mutlu

Pancu, eski kadro arkadaşlarından kimilerinin bugün teknik yöneticilik yapmasından duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Harika Lig’de 17. haftada oynanan Galatasaray-MKE Ankaragücü müsabakasında Okan Buruk ile Ömer Erdoğan’ı teknik yönetici olarak gördüğü için Aka Sevinç yaşadığını vurgulayan Daniel Pancu, “Okan Buruk, Başakşehir’de şampiyonluk yaşadı. Eski grup arkadaşım Okan Buruk’un uygun yerlere geldiğini görmek beni Mesut ediyor.” dedi.

“Morutan dönerse daha düzgün performans gösterecektir”

Rumen teknik adam, ülkesinden nihayet periyotta Türkiye’ye gelen birtakım futbolcuların beklenen performansı sergileyememesini kıymetlendirdi.

Romanya’da şu anda futbolda düşüş olduğunu savunan Pancu, “Bizim zamanımızdaki eski nesil yok. Alexandru Cicaldau, Olimpiu Morutan onlar birinci defa Yurt dışına çıktılar. güç bir Devre geçirdiler. çok gençler, biraz sabırlı olmaları gerekiyordu. Morutan, şu anda İtalya’da Fazla düzgün dönem geçiriyor. Morutan Türkiye’ye dönerse, Fazla daha düzgün performans gösterecektir.” açıklamasını yaptı.

“Lucescu, Beşiktaş’ta kalsaydı Fazla başarılı olacaktı”

Pancu, Rumen teknik adam Mircea Lucescu’nun Türkiye’de de kendini ispatladığını söyledi.

Lucescu’nun 2003-2004 döneminde Beşiktaş’tan ayrılmak zorunda kalışını “hata” olarak yorumlayan Pancu, “Lucescu Fazla başarılı bir hoca. Real Madrid, Barcelona üzere ekipleri da çalıştırabilirdi. Tahminen de Beşiktaş’ı üzülerek bıraktı. Lucescu Beşiktaş’ta kalsaydı, muhakkak Fazla başarılı olacaktı. Yalnızca Türkiye’de değil, Avrupa’da da yenilmeyecek Fazla düzgün grup kuracaktı.” diye konuştu.

Rumen teknik yönetici, futbolculuk periyodundan bu yana hakem kararlarının tartışıldığına işaret ederek, “Hakemlerle ilgili tıpkı Sıkıntı Romanya’da da var. Bu tartışmalar hiçbir Vakit bitmez.” diye yanıtladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir