Karşıyaka’nın ‘Baba’ acısı

Futbol, Genel, Haberler Şub 12, 2023 Yorum Yok
Tüm Türkiye üzere günlerdir 10 vilayetimizde Aka yıkım ve can kaybına neden olan Kahramanmaraş merkezli yüzyılın zelzele felaketlerinin yasını tutup, yardım seferberliğine dayanak olan Karşıyaka, birebir devirde Onursal reis Selçuk Yaşar’ı kaybetmenin acısını da yaşadı. Yeşil-kırmızılı topluluğun, ‘Selçuk Baba’ olarak andığı, kulübün 65 yıldır en Aka destekçisi olan Selçuk Yaşar’ın 98 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi Karşıyaka’ya gönül verenleri ikili Yasa boğdu.

Cumhuriyet periyodunda Türk endüstrisinin birincileri gerçekleştiren duayen Amel insanlarından olan 7 Ocak 1925 doğumlu Selçuk Yaşar, Karşıyaka Spor Kulübü’nde 1958 ile 1962 yılları ortasında başkanlık yaptıktan sonra yeşil-kırmızılılardan dayanağını hiç ayırmadı. Türk sporunda bir birinci olarak 65 yıldır Karşıyaka’ya aralıksız takviye veren Yaşar, 25 yıldır da Basketbol Harika Ligi’ndeki Pınar Karşıyaka’nın İsim sponsorluğunu üstlendi. Selçuk Yaşar’ın cenazesi, Bostanlı Beşikçioğlu Mescidi’nde yarın öğlen namazı sonrası kılınacak cenaze namazının akabinde Soğukkuyu Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedilecek. 

CAMİA YASTA

Karşıyaka’da bütün topluluk ve taraftarlar, Onursal reis Selçuk Yaşar’ın vefatı sonrası ikili Yasa büründü. Yeşil-kırmızılı idarenin açıklamasında, “Babamızı kaybettik… Başımız sağ olsun.

Karşıyaka Spor Kulübü’nün en Aka destekçisi, Kulübümüzün varlığı ismine yıllardır süregelen manalı katkılarını esirgemeyen Onursal Liderimiz Selçuk Yaşar’ın vefat ettiğini derin bir hüzün ile öğrenmiş bulunmaktayız. Onursal Liderimiz Selçuk Yaşar’a Allah’tan rahmet; ailesine, Yaşar Holding’e, topluluğumuza ve bütün sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Istırabımız büyüktür” sözleri yer aldı.

BÜYÜKKARCI: HOŞÇAKALIN SELÇUK BABA

Karşıyaka Lideri Turgay Büyükkarcı, Selçuk Yaşar’ın vefatı sonrası yaptığı açıklamada, “Bazı insanlara, ‘Mekanı cennet olsun’ demeye bile gerek olmaz. Harika bir aile babası, muazzam, vizyoner bir işadamı, bu topraklarda yaşamış en Aka yeşil-kırmızı renklerin aşığı ve hamisi yolunuz, yolumuzdur. Hoşçakalın Selçuk Baba” dedi. Karşıyaka Divan Heyeti Lideri Atakan Karakaplan da, “Kafsinkaf’ın ruhuyla bugünlere kadar topluluğumuza Aka dayanak olan Onursal reis Sayın Selçuk Yaşar’ın vefatından Dolayı nihayet derece hüzünlüyüz. Yaşar Ailesi’nin, Karşıyakalıların başı sağ olsun. Rahmeti bol, ruhu şad olsun” diye konuştu. Karşıyaka, basketbolda 2014 yılında kazandığı Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 2015 yılındaki şampiyonlukta kupaları Selçuk Yaşar’a götürmüştü.

İZMİR KULÜPLERİNDEN BAŞSAĞLIĞI

Karşıyaka’nın sembol ismi ve en Aka destekçisi Selçuk Yaşar’ın hayatını kaybetmesi sonrası bütün İzmir kulüpleri yeşil-kırmızılılar için başsağlığı iletileri yayınladı. Göztepe’nin açıklamasında, “Karşıyaka Spor Kulübü Onursal Lideri Selçuk Yaşar’ın vefat ettiği haberini derin bir kederle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve Karşıyaka Spor Kulübü topluluğuna başsağlığı dileriz” denildi.

Altay idaresi, “İzmir futboluna Fazla değerli katkıları olan, Karşıyaka topluluğunun manevi babası, Karşıyaka Spor Kulübü Onursal Lideri Selçuk Yaşar’ın vefat ettiği haberini derin bir hüzünle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve Karşıyaka topluluğuna başsağlığı dileriz” açıklamasını yaptı. 

Altınordu, “İzmir’in duayen Amel insanlarından ve Karşıyaka Spor Kulübü Onursal Lideri Selçuk Yaşar’ın vefat ettiği haberini derin bir ıstırapla öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve Karşıyaka Spor Kulübü topluluğuna başsağlığı dileriz” iletisini yayınladı. Bucaspor da, “Karşıyaka Spor Kulübü Onursal Lideri Selçuk Yaşar’ın vefat ettiğini derin bir hüzünle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve Karşıyaka Spor Kulübü topluluğuna başsağlığı dileriz” açıklamasını paylaştı.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir