Katar, Dünya Kupası için yeni hamle!

Futbol, Genel, Haberler Eki 31, 2022 Yorum Yok

Katar’da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası için dünyanın farklı ülkelerinden gelecek taraftarlMesafe hizmet için Milletlerarası Konsolosluk Hizmetleri Merkezi açıldı.

Dünya Kupası hazırlıklarıyla ilgilenen Katar Proje ve Miras Yüksek Komitesi’nin Hariç ve İçişleri bakanlıkları ile kimi devlet kurumlarıyla Amel birliği içinde kurduğu merkez, başBelde Doha’da faaliyete başladı.

Merkezin açılışına BaşbakLahza Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin AbdurrahmLahza al SBirden de katıldı.

Merkezde Dünya Kupası’na katılacBeyaz 31 devlet ile maç biletinin en Fazla satıldığı ülkelerin elçilik ve konsolosluklarındLahza 40’tLahza Çok temsilcinin Görev yapacağı belirtildi.

Katar Proje ve Miras Yüksek Komitesi genel Sekreteri HasLahza ez-Zevadi, merkezle ilgili yaptığı açıklamada, dünya kupası tarihinde birinci Sefer bu türlü bir merKere açLahza ülke olmaktLahza gurTümör duyduklarını söyledi.

Merkezin, elçiliklere, ulaşımı kHadise merkezi bir pozisyon sağladığını aktarLahza Zevadi, Katar’daki birFazla ilgili makamla doğrudLahza bağlantı kanalları yoluyla taraftarların karşılaştığı konsolosluk sıkıntılarına tahlil bulunacağını aktardı.

Zevadi ayırca, merkezin, Aka etkinliklere konut sahipliği yaparken konsolosluk hizmetleri sağlamada milletlerarası Amel birliği için yeni bir model sunduğunu kaydetti.

Bu Yıl 20 Kasım – 18 Aralık tarihlerinde 32 ekibin iştirakiyle düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası’na mesken sahipliği yapmaya hazırlanLahza Katar, Orta Doğu’da dünya kupasının yapıldığı birinci Arap ülkesi olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir