Kerem: “Haftaya inşallah şampiyon olacağız”

Futbol, Genel, Haberler May 21, 2023 Yorum Yok
Spor Toto Harika Lig’in 35. haftasında konuk ettiği Demir Küme Sivasspor’u 2-0 yenen Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu, istikbal hafta şampiyon olacaklarına inandığını söyledi.

Maçın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kerem Aktürkoğlu, “Çok Değerli bir galibiyet. İki maçımız kaldı. Bu şuurla haftaya hazırlandık. nihayet haftalarda, her hafta ‘şampiyon olacağız’ diye hazırlanıyoruz. Bu maçın değerini Fazla Çok biliyorduk ve ona nazaran hazırlandık. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Taraftarın sustuğunu hatırlamıyorum. çok hoş ortam vardı. Taraftarımıza teşekkür ederiz. Haftaya inşallah şampiyon olacağız.” sözlerini kullandı.

Ekip arkadaşı Mauro Icardi ile alan içindeki bağlantısıyla ilgili konuşan sarı-kırmızılı futbolcu, “Bir durumda pas verdiğinde ‘Sana gol attırmaya çalışıyorum.’ dedi. Ben de ‘Ben sana attırmaya çalışıyorum.’ dedim. Bir türlü o bahiste anlaşamıyoruz fakat birbirimize asist yapıyoruz. çok kaliteli bir oyuncu, tıpkı vakitte Fazla âlâ bir insan. alan içinde de alan dışında da hiçbir egosu yok. Bunun meyvelerini yiyoruz. Bugün 2 gol atmak ona nasip oldu. Biz de ekip olarak ona Yardımcı olmak istiyoruz.” diye konuştu.

Galatasaray’daki geleceğiyle ilgili bir soruya yanıt veren Kerem, “Bunları hiç kendime söylemiyorum, düşünmüyorum. Galatasaray’da şampiyonluk yaşamak istiyorum. Geçen sene bizim için âlâ bir dönem değildi. Yeniden bu türlü şeyler konuşuluyordu. Ben Galatasaray’a odaklıyım. Galatasaray’da şampiyonluk yaşamak istiyorum. istikbal dönem ne olur biter hiçbir planım yok. İnşallah hoş biter.” değerlendirmesinde bulundu.

“Şampiyonlar Ligi’ne gideceğimize, kümelere kalacağımıza ve kümeleri geçeceğimize inanıyoruz”

istikbal dönem UEFA Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalacaklarına inandığını söyleyen Kerem, “Her futbolcunun Şampiyonlar Ligi’nde oynamak, orada kendini göstermek hayallerinden biridir. Şampiyonlar Ligi, Dünya Kupası’ndan sonra en üst düzey. Şampiyonlar Ligi’ne gideceğimize, kümelere kalacağımıza ve kümeleri geçeceğimize inanıyoruz. Onun şuurundayız. Seneye Fazla daha hoş şeyler olacak. neden Şampiyonlar Ligi finali, şampiyonluğu olmasın. Biz bunları Fazla Hayal olarak görmüyoruz. İnşallah olur.” şeklinde konuştu.

Daimi kendini geliştirmeye çalıştığını aktaran Galatasaraylı oyuncu, “Benim için Kafi diye bir şey yok. Daima kendimi geliştirmek üstüne değerlendirmeler yapıyorum. Oynadığımız dünya yıldızları hepimize bir şeyler katıyor. alan içi, alan dışı onlardan ne öğrenebilirsek öğrenmeye çalışıyoruz. Onlar da bize Yardımcı olmaya çalışıyor.” sözlerini kullandı.

Kerem Aktürkoğlu, şampiyonluk hayaliyle ilgili olarak ise “Şu Lahza şampiyonluğu düşünüyoruz. Şampiyonluk sonrası tahminen taraftara kupayla koşabilirim.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir