Kerr: “Steph’i izlemek, Jordan’ı izlemek gibi…”

Basketbol, Bilgi May 01, 2023 Yorum Yok
Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Stephen Curry’yi eski grup arkadaşı olan Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan’a benzetti.

Warriors ve Sacramento Kings ortasındaki playoff birinci tipinin geçtiğimiz gece oynanan 7. maçında Curry, 50 sayı kaydederek kadrosunu 120-100 galibiyete taşıdı.

Maçtan sonra Kerr, Steph’i izlerken hissettiklerinin, eski grup arkadaşı Jordan’ı izlerken hissettikleriyle teğe bir birebir olduğunu belirtti:

“Beni şaşırtmadı. Her gece kusursuz olduğu için hiçbirimiz değerini bilmiyoruz ve bunu 10 yıldır seyrediyoruz. Bu adamın tarihin en düzgün oyuncularından biri olduğunu, ortada bir hatırlamamız gerekiyor.

Ben de Michael Jordan’la oynadığım günlerde tıpkı bu türlü hissediyordum. Her gece bu türlü oynadığı için, değerini bilemediğimiz oluyordu. Steph’te de durum bu türlü: tekrar tekrar Daimi bu türlü oynuyor ve bu yolda gösterdiği dayanıklılığı ve odaklanma biçimi, sahiden inanılmaz.”

Mesleğinde bir maçta en Çok denediği şut ölçüsü olan 38 şutun 20’sinde isabet bulan Steph, müsabakada ayrıyeten 8 ribaund, 6 asist ve yalnızca 1 top kaybı kaydetmişti.

Curry, Kings karşısında birinci tıpta 33.7 sayı, 4.9 ribaund ve 4.9 asist ortalamaları yakaladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir