Kocaeli 15 yıllık hasreti bitirmek istiyor

Futbol, Genel, Haberler Kas 03, 2022 Yorum Yok

Kocaeli Vilayet Hakem Konseyi Lideri Alpaslan Dalkılıç, kentten 15 yıldır hasretini duydukları Spor Toto Muhteşem Lig’e hakem çıkmasını hedeflediklerini söyledi.

Dalkılıç, Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Yönetim Konseyi Üyesi ve Kocaeli Şube Lideri Özhan Kurt, Vilayet Hakem Konseyi üyeleri ve TFFHGD Kocaeli Şube yöneticileri, bir restoranda gazetecilerle buluştu.

Burada konuşan Dalkılıç, yaklaşık 10 aydır vazifede olduklarını anımsatarak, Türk futboluna başarılı yeni hakemler kazandırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Dalkılıç, “Derdimiz büyük, Kocaeli hakemliğinde 15 yıldır hasretini duyduğumuz Üstün Lig hakemi çıkmasını hedefliyoruz. Genç hakemlerin en düzgün halde yetişerek adım adım üst liglerde misyon alacak deneyime erişmesini arzuluyoruz.” dedi.

Kocaeli’de aktif olan 40 klasman ve bölgesel, 108 vilayet, 67 de Namzet hakem bulunduğuna işaret eden Dalkılıç, şunları kaydetti:

“Geçen Yıl bölgesel hakemliğe Teklif ettiğimiz arkadaşlarımızdan en büyüğünün yaşı 25, zira üst çıkarken ıslak kriteri Fazla kıymetli. Kesinlikle Kocaeli’den bir Muhteşem Lig hakemi çıkmasını hedefliyoruz. B Klasman’da bulunan hakemlerimizin bir Lahza evvel A Klasman’a, oradan da Harika Lig’e çıkmasını ümit ediyoruz. Bu dönem 23 Eylül’den itibaren 506 yarış oynandı, 571 de halı alan turnuvası ve master liglerde maç yapıldı. Hafta sonları 100-110 civarı maç yapılıyor, hafta içi yapılan maçlar, hakemlerimizin mesleklerinin olması üzere durumlar, hakem muhtaçlığını artırıyor. Talep toplamaya başladık, en kısa müddette kurs açarak eksiğimizi tamamlamak istiyoruz.”

“Hakem Evi” projesi hazırlandı

TFFHGD Yönetim Şurası Üyesi ve Kocaeli Şube Lideri Kurt ise hakemlerin daha uygun kaidelerde idman yapabilmesi, kendilerini geliştirmesi, sağlıklı ortamda eğitimlere katılabilmeleri için “Hakem Evi” projesi hazırladıklarını bildirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın ile Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğünün takviyesiyle atletizm pistinin tribün alanına proje hazırladıklarını aktaran Kurt, şu bilgileri paylaştı:

“Tribün sökülerek oraya 2 katlı bir yapının proje çizimleri yapıldı. Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğünün onay etabı tamamlandı, yaklaşık 10 gündür taban etüt çalışmaları yapılıyor. İnşallah önümüzdeki sene dönem açılışını Hakem Evi’mizde yapmak istiyoruz. Hakem Konutu, Yekün 600 metrekare olacak. Alt kat soyunma odaları ve duş yerleri, üst katta da idari ofisler, lokal ve eğitim salonu olacak. Proje tamamlanınca Örnek tesis olacak. Hakemlerimizin gelişmesine Değerli katkı sunacak. Harika Lig’de hakem istiyoruz. Türkiye’de en Fazla müsabaka oynanan vilayetlerden birisiyiz. Kocaeli, futbola aşık bir kent. Bizler de hakem ve gözlemciler olarak buna en güzel halde karşılık vermeye çalışıyoruz.”

A Klasman’da Alper Çetin’in Mevcut hakemi olduğuna işaret eden Kurt, “A klasman Yardımcı Cem Özbay, B klasmanda Enes Kanpara, Tolga Güldibi, Sait Tuzcu var. Arkadaşlarımızın maç sayıları, gittikleri maçlar, aldıkları Olumlu sonuçlar düşünüldüğünde hiçbirinin A klasmana çıkmasına Mani bir şey yok. Kocaeli hakem topluluğu, kenetlenmiş durumda, Biricik isteğimiz bulundukları klasmanlardan üste Muhtemel olduğunca Çok hakem göndermek.” halinde konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir