Konyaspor Ahmet Çalık’ı unutmadı!

Futbol, Genel, Haberler Oca 12, 2023 Yorum Yok
Ankara’da geçirdiği trafik kazasında hayatını yitiren Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık, vefatının 1. yılında Hasret ve hüzünle anılıyor.

Konyaspor Kulübünün Ahmet Çalık için yaptığı çalışmada birtakım futbolcular, hislerini çektikleri görüntüyle lisana getirirken, kulüp lideri Fatih Özgökçen ve kadronun teknik yöneticisi İlhan Palut da görüşlerini paylaştı.

Kulüp lideri Fatih Özgökçen, AA muhabirine, Konyaspor’da forma giyen ulusal futbolcu Ahmet Çalık’ın 11 Ocak 2022’de Gölbaşı Hacılar mevkisinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybettiğini anımsattı.

Konyaspor ve ülke futbolunun yalnızca Fazla düzgün bir oyuncusunu değil, Fazla hoş bir insanını kaybettiğini anlatan Özgökçen, Ahmet Çalık’ın, kulübün hoş tarihinde, hafızalarında ve dualarında daima yaşayacağını söyledi.

Çok Özel bir insan olan Çalık’ın yıllar geçse de acısının birinci günkü üzere tazeliğini koruyacağını belirten Özgökçen, şöyle konuştu:

“Beyefendiliği, insanlığı, Özel hayatı ve karakteriyle kısa müddette herkesin gönlünde taht kurdu, derin izler bıraktı. Merhum kardeşimizin çehresini bir gözünüzün önüne getirin. Onun karakteri, kalbinin paklığı ve hoş ahlakı hani derler ya alnına yansır, nitekim o denli bir kardeşimizdi. Öldükten sonra hoş halde anılabilmek herkese nasip olmuyor. Ahmet Çalık’ın vefatıyla dünyanın dört bir tarafından, telefon ve başsağlığı bildirileri aldık. Dünyanın birçok yerinde ismine su kuyuları açıldı, mescitler, kütüphaneler, okullar yapıldı.”

“Ahmet’i asla unutmayacağız”

Otomobilim.com Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut da kadrosunun başarılı stoperi Çalık’ın vefatıyla Aka ıstırap yaşadığını belirterek, “Ne söylesek yetersiz, ne söylesek anlamsız kalıyor. Ebeveyn babası için harika bir evlat, ağabeyi için mükemmel bir kardeş, Türk futbolu için Fazla değerli bir atlet, arkadaşları için kardeşten de öte bir karakter, gereksinimi olan için Fazla Aka bir yardımseverdi.” sözlerini kullandı.

Merhum futbolcunun Fazla değerli bir insan olduğuna dikkati çeken Palut, şunları kaydetti:

“Bu kadar geçen vaktin sonunda Ahmet’in acısı yüreğimizde, gönlümüzde daima birinci günkü üzere duruyor. Elbette hayat devam ediyor. Çalışıyoruz, maçlara çıkıyoruz. Yeri geldiği Vakit seviniyoruz lakin bir gün bile onu unutmuyoruz. İnsan hafızası unutmaya programlı, bu türlü yaratılmışız fakat biz Ahmet’i asla unutmayacağız. Tesiste, stadyumun her köşesinde ona ilişkin anılarımız var. Yüreği yanan anne, babasına ve bütün sevenlerine sabır diliyorum. Yeri cennet olsun Ahmet kardeşimin.”

Futbolcular Çalık’ı çektikleri görüntüyle anlattı

Konyaspor Kulübünün Ahmet Çalık için yaptığı çalışmada kimi futbolcular, hislerini çektikleri görüntüyle lisana getirdi.

Futbolcular Ömer Ali Şahiner, Fernando Muslera, Younes Belhanda, Sofiane Feghouli, Abdülkerim Bardakçı, ümit Nayir, Savaş Tosun, Dorukhan Toköz, Alper Uludağ, Taylan Antalyalı, Okay Yokuşlu ve Vedat Muric, Ahmet Çalık ile ilgili anılarını anlattı.

Bir Devre Konyaspor forması giyen Medipol Başakşehirli futbolcu Ömer Ali Şahiner, “Ahmet, mükemmel bir insandı. Dürüstlüğüyle bilinirdi. Ahmet kardeşimle bir ortaya geldiğimizde Fazla güzel stadyum anonsörlerini taklit ederdi. Bilhassa Konyaspor’un anonsörü Mustafa Durmuş’un söylediklerini Fazla tekrar ederdi.” dedi.

Gaziantep FK futbolcusu İbrahim Pehlivan da Çalık ile 15 yıllık geçmişi olduğunu belirterek, “Çocukluğumuz neredeyse Birlikte geçti. Gençlerbirliği altyapısından bu yana tanışıyoruz. Birlikte Fazla hoş anılarımız oldu. Birlikte umreye gittik. Ahmet ile nihayet görüşmelerimizde evlilik üzerine konuşurduk. Yakın vakitte düğünü olacaktı.” sözlerini kullandı.

Kayserisporlu Emrah Başsan da “Bir yere gittiğimizde bana ‘Ağabey hesapları neden daima sen ödüyorsun’ diye sordu. Ben de gülerek, ‘Ben sizden büyüğüm’ karşılığını verdim. Ahmet kardeşim artık büyüdüğünü ve hesabı ödemek için taş kağıt makas oynamamız gerektiğini söyledi. çok hoş insandı. İlah yerini cennet eylesin.” diye konuştu.

Ahmet Çalık dualarla anılıyor

Konyaspor Nalçacılılar Taraftarlar Derneği Lideri İbrahim Apalı ise Çalık’ın vefatının 1. yılında kimi programlar planladıklarını anlattı.

Çalık’ın ismini yaşatmak ve unutturmamak için çalışmalar yürüttüklerine dikkati çeken Apalı, “14 Ocak’ta Konyaspor-Beşiktaş maçının 6’ncı dakikasında onun sevdiği besteyi dillendireceğiz. kent merkezindeki okullarda lokma dağıtacağız, ayrıyeten hatim programı hazırladık. Onun için Kur’an-ı Kerim okunacak. Daima dualarımızda, vefatının Yıl dönümünde de onu unutmadığımızı göstereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir