Malone’dan medyaya Lakers tepkisi!: “Maçı biz kazanıyoruz, onları konuşuyorsunuz!”

Basketbol, Bilgi May 19, 2023 Yorum Yok
Denver Nuggets koçu Michael Malone, grubunun batı Konferansı Finalleri’nde 2-0 önde olmasına Karşın medyanın Daimi Los Angeles Lakers’a odaklanıyor olmasını Misli bir halde eleştirdi.

Malone, kadrosunun geçtiğimiz gece Lakers’a karşı oynanan 2. maçta 108-103’lük skorla galip gelerek seride 2-0 üstünlüğü yakalaması sonrası, Denver grubuna karşı ortaya çıkan anlatılara karşı yansısını şu halde gösterdi:

“Playoffların 1. maçını kazanıyorsunuz, ancak herkes yalnızca Lakers’ı konuşuyor. Eğri oturup yanlışsız konuşalım, ülke çapında genel anlatı ‘Lakers’a bir şey olmaz. 1-0 gerideler lakin rakibi çözdüler’ formundaydı.

lakin tarihi bir performans gösteren Nikola’nın (Jokic) hakkında bir şahıs bile konuşmadı. Odak noktası hiçbir Vakit Nuggets yahut Nikola olmadı; daima Lakers ve yaptıkları düzenlemeler üzerine oldu. Söylediklerim hoşunuza gitsin ya da gitmesin, durum böyleydi.”

Medyanın odak noktasının bu noktadan sonra değişip değişmediği sorulduğunda ise, Malone bunu umursamadığını söyledi:

“Bizler kendi öykümüzün farkındayız. Şimdi hiçbir şey başarmadığımızı ve işimizin bitmediğini de biliyoruz. Bir seride hakikaten bir şeyler yapma amacınız varsa, rakip kadronun alanında da bir maç kazanmanız gerekiyor. Ve o grubun, Özellikle kendi alanında ne kadar güzel olduğunu biliyoruz. Kazandığımızda bile o grup hakkında konuşuluyor.”

The Denver Post’tan Mike Singer, Jokic’in Nuggets’a yeteri kadar hürmet gösterilmemesi durumunun “hoşuna gittiğini” açıkladı.

Denver’ın nihayet çeyreğe üç sayı geride girmesi sonrası, Jamal Murray nihayet kısımda 23 sayı üreterek müsabakayı toplamda 37 sayı, 10 ribaund, 5 asist ve 4 top çalma ile tamamladı ve takımının maçı kazanmasındaki en Aka Öğe oldu.

Nuggets, Cumartesi gecesi serinin 3. maçında Los Angeles’ta 3-0 öne geçmeyi hedefliyor olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir