Mehmet Büyükekşi’den akademiler için görüşme

Futbol, Genel, Haberler Mar 14, 2023 Yorum Yok
 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Gençlik Geliştirme Programı teknik sorumlularıyla bir ortaya geldi.

TFF’den yapılan açıklamaya nazaran, Türk futbolunda genç oyuncu gelişimini memleketler arası standartlarda, sağlıklı, sürdürülebilir bir yapıya taşmak için harekete geçen federasyon; reis Mehmet Büyükekşi, TFF yöneticileri ve kulüp temsilcilerinin iştirakiyle Yurt dışında Çeşitli akademilerde incelemelerde bulunarak projenin startını vermişti.

Federasyon, ikinci adım olarak akademilerin geliştirilmesi konusunda eğitim ve kontrol dayanağı almak üzere Double Pass firması ile muahede sağladı.

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Spor Toto Üstün Lig ve Spor Toto 1. Lig’den Yekün 21 kulübün gençlik geliştirme programı teknik sorumlularıyla bir ortaya gelerek şu anne kadar yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. TFF’nin Riva’daki Hasan Doğan ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda İcra Heyeti Üyesi Müslüm Özmen, ulusal Gruplar Sorumlusu Hamit Altıntop, genel Sekreteri Kadir Kardaş, Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin ve FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or da Amade bulundu.

Toplantıda gençlik geliştirme programı teknik sorumluları, genç oyuncu gelişimi ile ilgili her mevzuda görüşlerini aktarma fırsatı buldu. Bunun yanında TFF yetkilileri tarafından konuklara Fazla yakında başlayacak akademilere yönelik eğitim projesiyle ilgili ayrıntılı bilgi verildi.

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, görüşmelerin akabinde yaptığı değerlendirmede ülke futbolunun geleceği açısından Aka Ehemmiyet taşıyan bir adım attıklarını söyledi.

Günümüz futbolunun gereksinimlerine uygun, her açıdan uygun eğitim veren akademilerin, Türkiye’nin futbolda marka ülkeler ortasına girmesi için vazgeçilmez ögelerden olduğunu vurgulayan Büyükekşi, başlattıkları projeyle kulüplerin üretken altyapılara kavuşmasını sağlayacaklarına inandığını lisana getirdi.

reis Büyükekşi, toplantıya katılan gençlik geliştirme programı teknik sorumlularına katkılarından Dolayı teşekkür etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir