Mehmet Büyükekşi’den “Engelliler Haftası” mesajı

Futbol, Genel, Haberler May 10, 2023 Yorum Yok
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir ileti paylaştı.

Federasyonun internet sitesinde yer Meydan bildirisinde reis Mehmet Büyükekşi, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın bütün atletlerimiz ve engelli vatandaşlarımızın hayatlarını daha da kolaylaştırmak için vesile olmasını, zihinlerdeki ön yargıları kaldırmak ve engelli bireylerin haklarını daha ileriye taşımak için toplumsal farkındalık oluşturmak ismine fırsat olmasını temenni ediyorum. TFF olarak gösterdikleri fevkalade azim ve uğraşla topluma Örnek olan engelli atletlerimizin her Vakit yanında durduk ve durmaya devam edeceğiz. Futbolun ayırt etmeksizin 7’den 70’e herkese ulaştırılması ve futbol oynatma misyonumuz doğrultusunda ‘Türkiye Futbol Oynuyor’ projesi ve ‘Futbol Aşkı Mani Tanımaz’ sloganıyla 17 yıldır engelli futbolunun en Aka destekçilerinden biri olduk.” tabirlerini kullandı.

TFF bünyesinde 2006 yılında Engelliler Uyum Heyetinin kurulduğunu aktaran Büyükekşi, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“FIFA ve UEFA’ya bağlı ülkeler ortasında birinci ve Biricik olarak bu hizmeti sürdürmekteyiz. Heyetimiz; bedensel, işitme, görme engelli ve Özel atletler federasyonları ile Amel birliği içinde 17 yıldır aktif çalışmalar, tertipler yürütmektedir. TFF, her geçen Yıl artan takviyesinin yanı sıra, birçok alanda bu federasyonlarımızla stratejik paydaşlık ve Amel birliği yapmaktadır. TFF’nin Amel birliği, sponsorluk, irtibat iştiraki ve takviyesinin akabinde down sendromlular, işitme engelliler, sesi görenler (görme engelliler) ve ampute ulusal ekiplerimiz Aka bir ivme kazanmış, ay-yıldızlı armamızı göğüslerinde erdemle taşıyan engelli atletlerimiz, azimli çabaları ile memleketler arası arenada eşsiz başarılara imza atmışlardır. Futbolcularımızın gösterdiği bu azim ve muvaffakiyetler, engelli futbolunda ‘En güzel ülke’ olma savımızı kararlılıkla sürdürmemizde bizim için Aka bir motivasyon kaynağı, itici Sıkıntı olmaktadır.”

reis Büyükekşi, bütün çalışanlarıyla Bir arada engelli atletlerin yanında yer almaya devam edeceklerini vurgularken, “Her geçen gün yükselen engelli futbolumuz, toplumumuzdan Aka ilgi, sevgi ve dayanak görüyor. nihayet olarak Ampute ulusal Takımı’mız, ülkemizin konut sahipliğinde yapılan ve Yekün 80 müsabakanın 76’sının Riva’da bulunan Hasan Doğan ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’mizde oynandığı, 24 ülkeden 360 atletin katıldığı 2022 Dünya Kupası’nda şampiyon olarak Aka bir memnunluk, gurur yaşattı. Engelli futbolcularımızın, federasyonumuzun ve halkımızın da verdiği dayanakla bu başarılarına yenilerini ekleyeceğine yürekten inanıyorum. TFF olarak bundan Evvel olduğu üzere bundan sonra da engelli vatandaşlarımız ile Amel birliği içerisinde olacağımızı ve kendilerine desteğimizin artarak süreceğini Anlatım etmekten Haysiyet duyuyorum. Bu vesileyle bütün engelli vatandaşlarımız ve atlet kardeşlerimiz için Engelliler Haftası’nın hayırlara vesile olmasını diliyor, bütün engellilere hürmet ve sevgilerimi sunuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir