Mehmet Büyükekşi’den Kuntz sözleri!

Futbol, Genel, Haberler Mar 31, 2023 Yorum Yok
Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, Hırvatistan’a 2-0 yenildiğimiz EURO 2024 Elemeleri D Kümesi ikinci maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Büyükekşi maç değerlendirmesinde, “Bursa’ya ve Bursa seyircisine teşekkür ediyoruz. 11 Yıl sonra onlarla biraraya geldik. Bu hoş günde kazanmak istiyorduk lakin maalesef rakibimiz daha şanslıydı. Bilhassa 9 Tane gol durumuna girdik ancak yapamadık. Rakibimiz 5 duruma girdi ve iki gol attılar. Dünya üçüncüsü olan, FIFA sıralamasında 7. olan bir kadroya kaybettik. Avrupa Şampiyonası’na katılma konusunda iddialıyız. Bundan sonraki Küme maçlarımızda rakiplerimizi yenerek yolumuza devam etmek istiyoruz. Bu kutsal günlerde halkımıza galibiyet İkram etmek istiyorduk lakin olmadı. Halkımızdan özür diliyoruz. Yolumuza devam edeceğiz” kelamlarını kullandı.

“TFF, SURALARA KARIŞAMAZ”

TFF istifa tezahüratlarıyla ilgili de konuşan reis Büyükekşi, “Geçtiğimiz günlerde Amedspor’la Bursaspor burada şanssız bir maç yaptı. Alana Fazla Aka müdahale oldu. Alana atılanlar üzere. PFDK 9 maç seyircisiz cezası verildi, sonra 7’ye düştü. Bunlar Müstakil heyetler. TFF buna müdahale edemez. Kurallar neyse o uygulanıyor. Biz seyircimizi mazur görüyoruz. Bizim gayemiz sporda barış, dostluk ve kardeşliktir. Herkesin buna riayet etmesini istiyoruz. Alana birşeylerin atılması yanlış. Bursa Fazla Kıymetli bir kentimiz. Kim kurallara uymazsa disiplin cezaları devam edecektir” diye konuştu.

“GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEYELİM”

Kulüpler Birliği’nin ligden düşen ekiplerle ilgili yapacağı toplantıyla ilgili sorulan soruya ise Büyükekşi, “Bugün ulusal maç günümüz, ulusal maçlarla ilgili sorularınız varsa onları alalım gündemi değiştirmeyelim” açıklamasını yaptı.

“SON DERECE GÜZEL OYNADIK”

Teknik heyetle ilgili tenkitlere ise Büyükekşi, “Son derece düzgün oynadık siz de takdir edersiniz. önemli olan âlâ futbol oynamak. Ermenistan maçında birinci devir uygun oynamamıştık lakin bugün başa baş oynadık. Hocamıza oyuncularımıza teşekkür ediyorum, Kıymetli olan bu türlü oynamaları. Onları takdir ediyorum” sözlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir